The Hulk

The Hulk

Aralık 3, 2019 0

Çizgi roman karakterlerini sinemada veya oyunlarda gördüğümüz dönemde Hulk’ı da artık sinemada ve oyunda görüyoruz.İşimiz oyunla olduğu için bizi Hulk’ın oyunu ilgilendiriyor.Yeşil devle ortalığı dağıtmanın keyifli olduğunu düşünüyorsanız yanılıp yanılmadığınızı aşağıdaki paragraflarda öğrenebileceksiniz.

Yeni modalara uyan oyunumuz 3CD olarak geliyor.Yapımcılığını Universal Int. Studios’un dağıtıcılığını ise Vivendi’nin üstlendiği oyunumuz gerçekten eğlenceli.Fakat eksikleri de yok değil.Oyunda hem Hulk ı hem de Bruce Banner’ı yönetebiliyoruz.İkisi de aynı kişi olsada cüsselerinde ve zekalarında(!) büyük farklar var.

Hulk olarak oynadığımız bölümler bur kır parçala bu bölümü geç şeklinde.Oyunun en güzel taraflarından biri oyunda gördüğümüz her şeyi yıkabiliyor,parçalayabiliyor ve silah olarak kullanabiliyor olmamız. Zıpladığınızda ise yer çatlıyor.Mesela oyunda çoğu zaman ilerlemek için duvar yıkmamız gerekiyor.Ayrıca mesela önünüzde bir araba var bunu alıp ister bu arabayı bir düşmanın üstüne atabilir veya arabayla düşmana vurabilirsiniz.Ancak benim favorim duvar yıkılınca çıkan kalın çelik uzun parça, bununla üstünüze gelen düşmanınız çotank! diye vurup oyunu beyzbol havasına sokabilirsiniz.

Hulkın sağlığı ve sinirlenme limiti var.Sağlık yeşille sinir kırmızıyla gösteriliyor.Her öldürdüğünüz kişiden çıkan baloncuk şeklindeki şeyler sinirlenme limitinizi ve sağlığınızı arttırıyor.Ayrıca düşmanlarınızı ne kadar iyi döverseniz o kadar çok Hulk sinirleniyor.Sinirlenme limiti dolduğunda ise Hulk küplere biniyor ve o sinirle düşmanlarınızı daha güzel pataklıyorsunuz.

Oyunda bölüm sonu bossları var.Bunlardan Leader adlı boss sizi zorluyor.Ayrıca askerler ile(ki askerler ya tüfekle ya da elektrik veren coplarla saldırıyorlar)anti-hulk robotları ve kocaman mutasyona uğramış köpekler rakibiniz oluyor.Ayrıca askerleri boğazından tutup havaya kaldırıp istediğiniz kadar vurabiliyorsunuz.Ama ben en çok askeri tutup diğerlerinin üzerine fırlatıp bowling oynamayı seviyorum.Diğer bossları ve anti-hulk robotlarını da yine havaya kaldırıp yerlere vurarak çok ağır hasarlar verebiliyorsunuz.Ayrıca bir de combo hareketlerle düşmanlarınızı dövebilirsiniz.

Oyun 3 CD demiştik.Şimdi onu açıklıyorum.Oyunda bolca videolar var ve bunlar çizgi roman gibi hazırlanmışlar(süper olmuş!).Oyunun grafikleri süper ve yüksek sistem istemiyor.P4 işlemci 256mb ram ve 64mb ekran kartı ile oyunu çok detaylı bir şekilde oynayabilirsiniz.Ayrıca daha düşük sistemlerde de çalışıyor.Oyundaki karakterlerin seslendirmelerini filmdeki karakterler yapmış ve çok iyi olmuş.Müziklerde iyi ancak daha çok ses efekti olabilirdi diye düşünüyorum.

Gelelim Bruce Banner ile oynadığımız bölümlere,bu bölümler sıkıcı.Sessizce ilerleyip bilgisayar hackliyoruz.Hacklemek de çok kolay sadece 20 saniyede harfleri doğru sıraya koymak gerekiyor.Bruce ile olan bölümler Hulk dan daha sıkıcı olduğu için daha az zaten.

Oyunda ufak ekstra bölümler var.Bunlar;belirli zaman da her şeyi dağıt şu kadar kişiyi öldür gibi.Ama bunlar tatmin edici değil ve oyunun kısalığını önleyemiyor.Evet maalesef oyun çok kısa ve ben oyunu yaklaşık 5 saatte rahatça bitirdim.Bu da bence önemli bir eksi.Ayrıca bazen kamera açıları sorun yaratabiliyor.

Her şeye rağmen The Hulk size iyi vakit geçirtir ama süper bir oyun değil.Süper ile orta arasında bir oyun ama onun gibi çizgi romandan aktarılmış oyunlardan çok daha iyi.Pişman olmazsınız.

Tags: Aksiyon, PC, the hulk Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts