TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

TBF 2018’e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Aralık 4, 2019 0

TBF 2018 serüvenine yolculuk sırasında oldukça üst düzey bir performans gösteren Royal Bandits ile ligin başından neredeyse sonuna kadar çalkantılı başarım ortaya koyan ve çeyrek final eşleşmesinde HWA Gaming’i 3-2 ile geçen Dark Passage, yarı finalde kozlarını paylaştı. Yarı finalin net favorisi olarak gösterilen Royal Bandits, beklentileri karşılayarak net bir skorla mavi beyazları 3-0 yenerek finale adını yazdıran ilk takım oldu.

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Seçim ve yasaklama ekranında sürpriz bir seçim yapan Closer ile rakiplerine gözdağı veren sarı siyahların karşısına nispeten metaya göre karakter tercihleri yapan Dark Passage, ilk maça iki skor alarak önde başladı. On birinci dakikaya kadar bu avantajını korumayı başaran ekip, Vadi’nin Alameti pitinde kendisini sıkıştırarak ele geçirdiği avantajı Royal Bandits’e kaptırarak aslında istemeyerek maçın kilidini açmış bulundu. Özellikle Abbedagge’nın Ryze kombosu ve Closer’ın Humanoid’in kaçısını mükemmel bir şekilde engellemesi, maçın bütün seyrini değiştiren hamleler oldu.

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Maçı yaklaşık yirmi yedi dakikada bitirmeyi başaran lider takım, serideki ilk galibiyeti hanesine yazdırarak büyük bir avantaj kazandı. Abbedagge’nin maça damga vuran performansının yanı sıra takımın üst koridor oyuncusu Broken Blade ile maçı 3 öldürme, 0 ölüm ve 10 asist istatistikleriyle tamamlayan nişancı Freeze, yarı final serisine takım olarak son derece iyi bir şekilde hazırlandıklarını gösterdiler.

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Serinin ikinci maçında Closer’ın tercih ettiği Poppy’i seçen Panky ile Humanoid’in beklenmeyen seçimi Corki’nin kötü giden işleri biraz olsun değiştireceğini düşünen Dark Passage, maça istediği gibi başlayamadı. Zira Freeze’in favori şampiyonu Draven’ı alması ve Royal Bandits’in başarılı destek oyuncusu Dumbledoge’un Pyke ile nişancısına uyum sağlaması, karşılaşmasının fişini çeken taktikler oldu. Bu maç ile beraber Freeze, Draven ile yenilmeme serisini devam ettirmeyi başardı.

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Bu bağlamda, kendisini en güvende hissettiği karakterlerden biriyle 7 öldürme, 0 ölüm ve 9 asist ile kendisinden söz ettiren tecrübeli oyuncu, kendisinin adeta korkutucu bir nişancı olduğunu diğer takımlara ispatlamış oldu. Dark Passage cephesine bakıldığında genç nişancı Luger’ın, Varus ile halihazırda iyi performans gösterememe sorunu burada da devam etti. Yirmi birinci dakikaya kadar vadiye kusursuz bir oyun ortaya koymayı başaran Royal Bandits, Dark Passage’ın ormancısı Kirei’nin takımı adına ilk skoru almasını engellemeyemedi. 

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

Son maça gelindiğinde yine Dark Passage tarafından karakter seçim ekranında iki farklı tercih geldi. Önceki birkaç yamanın favori ormancı şampiyonlarından biri olan Skarner ile spesifik maçlar dışında çok fazla alınmayan Renekton’u saflarına katan mavi beyazlar, bir kez daha Royal Bandits’in gazabına uğradı. Panky’nin ilk skoru almasıyla birinci maçtaki gibi bir başlangıç yapan Dark Passage, maçın on beşinci dakikasında üst koridorda yaptığı yanlış savaşla yine aynı şekilde elindeki avantajı rakibine vermiş oldu. Closer, maçın yirminci dakikasında çok kritik bir başarıya imza atarak Baron Nashor’u çaldı ve adeta takımına maçı kazandırdı. Bu hamleden iki dakika sonra maçı Dumbledoge’un ikide iki almasıyla kapatan baskın takım, TBF 2018 Finali’ne “merhaba” diyerek ilk finalist oldu.

TBF 2018'e adını ilk yazdıran takım belli oldu: Royal Bandits

TBF 2018 finali adına ikinci takımın belirleneceği karşılaşma, bugün saat 16.00‘da, 1907 Fenerbahçe ile Bahçeşehir SuperMassive takımları arasında gerçekleşecek.

Tags: ICO Partners Limited, League of Legends, PC, Riot Games, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts