Tayvan Markaları İstanbulda

Tayvan Markaları İstanbulda

Aralık 5, 2019 0

Teknolojiye Yön Veren Tayvan Markaları İstanbul’da Buluştu

Türkiye’yi 2013-2015 dönemi için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, dünyaca ünlü ödüllü 43 markası ile İstanbul’da 5 gün baştan başa show yapacak. Türkiye’ye yılda yaklaşık 1,6 milyar dolar ihracat yapan Tayvan, 3 yıl içinde Türkiye’ye yaptığı ticareti iki katına çıkarmayı hedefliyor.

İstinye Park’ta 19-23 Eylül tarihlerinde düzenlenen “Taiwan Excellence Günleri” meşhur manken ve spiker Özge Ulusoy ile sempatikliği ile herkesin sevgilisi haline gelen eski futbolcu Pascal Nouma’nın katıldığı Teknoloji defilesinin yer aldığı görkemli bir törenle açıldı. Tayvan Ekonomi Bakanlığı’na emrindeki Tayvan Dış ticaret Ofisi (BOFT) girişimi olarak, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılışına, Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yaser Cheng, Tayvan Ticaret Merkezi Türkiye Direktörü Patty Yen, Tayvan Idareli ve Kültürel Misyonu Ekonomi Bölümü Direktörü Philip J.P. Fan, Tayvan Türkiye Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Gema Wang, Acer Ülke Müdürü Sinan Kender, Asus Ülke Müdürü Kevin Li, D-Link Ülke Müdürü Harun Sönmez, htc Ülke Müdürü Canan Taşar ve Zyxel Ülke Müdürü Vefa Tarhan yaptı. Açılışa, İstanbul Ticaret Odası Başkan (İTO) Yardımcısı Dursun Topçu da katıldı.

Türkiye’de Tayvan markalarına karşın tüketici farkındalığını artırmak için düzenlenen etkinlikteki tüm katılımcı firmalar, Taiwan Excellence Ödülü’nü kazanarak milletlerarası standartta mükemmelliğini kanıtlayan markalarını sergiliyor. İstinye Park’ta 5 gün baştan başa, Asus, Acer, HTC gibi dünya çapındaki teknoloji markaları ile veri ve irtibat teknolojileri, konut aletleri ve spor ile ziyafet ürünlerinin de aralarında bulunduğu ‘Taiwan Excellence Ödülü’ bölge 43 Tayvanlı marka, 100’den pozitif ürünü Türk yatırımcısı ve tüketicisiyle buluşuyor.

Açılışta bir konuşma yapan Tayvan Türkiye Büyükelçisi Yasin Cheng, Tayvan ve Türkiye’nin uzun ve kazançlı bir hesaplı ilişki paylaştığını belirterek şöyle konuştu: “Geniş mahsul çeşitliliği için Orta Doğu’da Türkiye, şu lahza Tayvan’ın ticaret yaptığı partnerlerin başında gelmekte. Bölgesel gümrük istatistiklerine tarafından, 2013’te Türkiye’ye olan Tayvan ihracatının toplam değeri 1.6 milyar Doların üstünde. Bu sayı,2014’te Ocak – Ağustos döneminde 8 ayda yüzde 6.3 arttı. Tayvan’ın stratejik Pazar seçtiği Türkiye için önümüzdeki 3 yılda tahmini ticaret çoğaltma oranı da yüzde 9.

Ticari ilişkilerin yanı sıra, karşılıklı ülke ziyareti gibi alanlarda da ilişkilerin geliştirilmesi için Tayvan ve Türkiye ortak bir egzersiz yürütüyor. 2013’de Türkiye, Tayvan’a vizeyi kolaylaştırmayı kabul eden 133.ülke oldu. Karşılık olarak, Tayvan hükümeti de Türk vatandaşlarına vize ayrıcalıklarını genişletti. Vize programı, iki ülke arasındaki birey değişimlerine olanak sağlamayı, turizm, akademik, kültürel ve ticari alanlarda ikili ilişkileri geliştirmeyi amaçlamakta.”

“Tayvan ürünlerinin kalitesi artık dünyada tescillenmiş durumda”

Tayvan Ticaret Merkezi’nin 56 ülkede faaliyet gösterdiğine ve 26 yıldır Türkiye’de yer almasına değinerek konuşmasına başlayan Tayvan Ticaret Merkezi-İstanbul Türkiye Direktörü Patty Yen “Bizim başlıca görevimiz Tayvan ile Türkiye arasındaki ticari ilişkileri teşvik etmek ve sizlere ücretsiz iş hizmeti sağlamaktır. Bu etkinlikte bulunan markaların birçoğunu sizler de çok yakından tanıyorsunuz fakat olur ya de Tayvan markası olduğunu bilmiyorsunuz. Bizim bu etkinlikteki amacımız Tayvan ürünlerinin kalitesini ve yeniliklerini sizlere daha yakından takdim etmek” dedi. Patty Yen, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Tayvan Ticaret Merkezi 56 ülkede etkinlik gösteriyor ve 26 yıldır Türkiye’de yer alıyor. Tayvan Ekonomi Bakanlığı göre 2013-2015 yılları için stratejik ülke seçilen Türkiye, Tayvan’ın bilişim teknolojileri sektöründe en büyük ortaklarından biri. Tayvan’ın Türkiye’ye yaptığı yatırım 4,6 milyar dolar seviyesine ulaştı. Türkiye’ye ihraç edilen ana BT ürünleri ise cep telefonları, bilgisayar aksesuarları, dijital kameralar, kapalı devre kamera sistemleri, opto-elektronik görüntüleme sistemleri, televizyon parçaları ve SSD’ler bulunuyor.

Tayvan’da veri ve iletişim teknolojileri sektörü 2013 yılında üretim cirosunda yüzde 20,5 oranında artış oranına sahip olacak. Bu artma oranının esas nedeni, tablet PC’lerin küresel sevkiyatındaki hızlı büyümenin yanı sıra bulut veri merkezine yapılan yatırımlar ve dokunmatik ekranlı PC’lerin ortaya çıkması. Hem Tayvan’ın bilişim endüstrisindeki rekabetçiliğinin artında yatan kuvvet ise, oturmuş bir imal zinciri, engin tecrübeye sahip mühendisler, dinç Ar-Ge olanakları ve stratejik lokasyon olarak sıralanabilir. Tayvan’ın dünyaca meşhur firmaları yüksek kaliteye ve katma değere sahip ürünler üretmek için en yeni yöntemleri Ar-Ge faaliyetlerini ile geliştirerek kullanıyor. Zeki telefon üreticisi HTC, 2011’de Interbrand’in En İyi 100 Global Marka listesine giren ilk Tayvan şirketi olarak Tayvan’ın inovatif ürünlerin vatanı olduğunu kanıtladı. Tayvan halen dünya pazarındaki yüzde 87,8’lik oranla dünyanın bir numaralı dizüstü bilgisayar üreticisi konumunda bulunuyor.”

Acer ile daha çabuk ve daha kolay bağlantı

Acer Türkiye Ülke Müdürü Sinan Kender konuşması esnasında, insanların yaşamlarını iyileştiren yenilikçi ürünlerin araştırma, tasarım, pazarlama, satmak ve desteğine adanmış bir donanım + yazılım + servis firması olarak, Tayvan’ı en enerjik şekilde temsil etmeye devam edeceklerini belirtti. Kender şunları söyledi, “Faaliyetlerimizi çevre dostu bilgisayarlar, ekranlar, projektörler, sunucular, tabletler ve zeki telefonlardan oluşan bir yeşil arz zinciri olarak devam ettiriyoruz. Kullanıcılara sınırlarının ötesini keşfetmek ve daha artı tecrübe için gereksinim duydukları cihazlar sağlıyoruz. En yeni teknolojilere herkesin bağlanabilmesi ve erişebilmesi Acer’ın faaliyetlerinin kalbidir. İnsanlar kesintisiz bağlantıda olma ihtiyacındalar. Arkadaşlarıyla, aile bireyleriyle ve iş arkadaşlarıyla bağlantıda kalmak her zamankinden daha kayda değer ve daha kolay. Bu temas Acer’ın odak noktasıdır. Acer cihazlarıyla birlikte herkes sevdiği her şey ve herkesle bağlantıda kalır – daha seri ve daha kolay bir şekilde. “

“En iyi ürünleri sağlıyoruz”

Asus Ülke Müdürü Kevin Li de yaptığı konuşmada şöyle dedi: “Taiwan Excellence Günleri aktivitesi birçok şirket için çok önemli bir konumda, çünkü bu faaliyet, “İnovasyon”, “ürün kalitesi”, “performans” ve “tasarım” konularını son kullanıcının anlaması için epeyce güvenilir. ASUS da senelerdir Taiwan Excellence’tan çoğu ödül kazandığı için büyük kibir duyuyor. Taiwan Excellence Günleri etkinliğiyle daha fazla insanın iyi şirketleri ve dünyadaki en iyi ürünleri bilmesini sağlıyoruz. ASUS markası Türkiye’de 24 senedir bulunuyor. İnsanların desteği ve bilinirliğimizle birlikte Türkyie’de çoğu üründe 1 numarayız. Bunlara örnek olarak anakart ve notebook’ları gösterebiliriz. Tabletler, monitörler, PC, telefon, projector, kablosuz ağ, grafik kartı, optik şoför, multimedya ürünleri gibi birçok kategoride de en üstteki sıralardayız. Daha pozitif insanın ürünlerimizi yararlanma şansını bulması ve iyi bir tecrübe yaşamasını istiyoruz. ASUS ürün ve teknoloji odaklı bir şirket ve bilişim teknolojileri endüstrisinde en önde gelen şirket. Teknik ve tasarım anlamında en iyi takımlara sahibiz. bununla beraber mühendislerimiz ve tasarım konusundaki yeteneklerimizle, ASUS’un insanların kullanımına ve yaşam tecrübelerini geliştirmede tezgâhtar olacak, en iyi ürünleri sağlamaya devam edeceğiz.”

Bebeğinizi cep telefonundan takip edin

D-Link Türkiye Ülke Müdürü Harun Sönmez, D-Link’in 2003 yılından beri Türkiye’de faaliyet göstermekte olduğunu ve Türkiye’deki kullanıcılarına en son teknoloji yenilikçi ürünleri en uygun fiyatlarla ulaştırmakta olduklarını belirtti ve ekledi : “Son yılların favori teknolojisi olan Bulut hizmetini geliştirilen yeni ürünlerle 2010 yılından beri Türkiye’de sunmakta ve bu teknoloji tamamen, müşterilerimizin nerede olursa olsun, evindeki cihazlara erişimesini ve kontrol etmesini sağlamaktayız. Tayvan Excellence ödüllü D-Link Bulut özellikli DCS-825L Bebek Kamerası ile bebeğinize gözünüz arkada kalmadan herhangi bir cep telefonu, lokal ağ veya Internet üzerinden uzaktan görebilir , izleyebilir ve konuşabilirsiniz.”

HTC Türkiye’de süratli büyüyor

HTC Türkiye Ülke Müdürü Canan Taşar Tayvan’ın Türkiye’yi 2013-2015 dönemi için stratejik ülke olarak seçmesinin HTC’yi fazla mutlu ettiğini belirterek, şöyle dedi: “Bu çerçevede Tayvan’ın, 43 markası ile İstanbul’da 5 gün boyunca teknoloji markalarını İstinye Park Tayvan Kusursuzluk Günleri’nde tanıtması çok önemli. Çünkü Doğu Asya’nın dört kaplanından biri olan ve birey başı 38 bin dolarlık milli gelirle Tayvan’ın teknolojide ne değin ileri bir ülke olduğunun Türkiye’de anlaşılması markamız açısından da bir sinerji yaratacak. Bu faaliyet, HTC ve yanı sıra öyle fazla Tayvan markasının tesadüfen olmadığının Türk halkı kadar anlaşılması ve iki ülke ilişkilerine katkıda bulunuyor. HTC olarak 2014’ü adet bazında %30, kazanç tarafında da %40 büyümeyle kapatacağımızı ön görüyoruz. Bu da bizi 2015 için daha da umutlandırıyor. Amiral gemimiz HTC One (M8) çok iyi gidiyor. Benzer şekilde 816 fantastik büyük bir başarı yakaladı. HTC ülkeleri arasında Uzakta Doğu’dan sonradan en başarılı olan ülkelerden biri Türkiye. Biz bununla gurur duyuyoruz”

Zyxel pazarda iddiasını sürdürüyor

ZyXEL Ülke Müdürü Vefa Tarhan açılışta yaptığı konuşmada şu bilgileri verdi: “2007 yılında ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş. adıyla yerel tam işlem doğrudan yatırım şirketi olarak Türkiye’de faaliyete başlayan ZYXEL; Telekom, İş Dünyası ve Tüketici irtibat ürünleri sunmaktadır. Her sene önemli oranda yükselme kat eden ZyXEL 2014 yılı birincil yarısı itibariyle 500 bin adetin üstünde ürün satışıyla ADSL, VDSL/Fiber internet, kablosuz ürünler ve bireysel NAS bulut çözümlerinde yüzde 30’luk pazar payına ulaşmıştır. ZyXEL keza orta ve büyük işletmelerin internet güvenliği, VPN ve internet üzerinden güvenli iletişimi, ağ anahtarları, profesyonel kablosuz iletişimi çözümlerinde çabuk büyümektedir. Önümüzde üç yıl içerisinde Türkiye’de irtibat alanında en katma değerli çözümleri en geniş, ölçeklenebilir portföyde sunmaya devam edeceğiz. Bilhassa zeki konut/büro pazarında lider olacağız. öte yandan dijital değişim çerçevesinde altyapılarını değiştiren orta ölçekli ve minik boyuttaki şirketlere odaklanacak olan ZyXEL, yalnızca mahsul ve çözümlerle değil, meslek ortaklarımızla danışmanlık hizmetleri ile birlikte kurumlara rekabette öne çıkabilmeleri için katma değer sağlayacağız. Bireysel depolama ve ev ağı alanındaki pazar payınızı daha da büyüteceğiz. ZyXEL, iş dünyası tarafında network altyapılar çözümlerinde iki kat yükselme beklemektedir. Kurumsal pazarda güvenlik çözümlerinin fazla daha fazla talep görmesi beklenmekte ve bu alandaki tazelenmiş ürün portföyü ve meslek ortakları ile oluşturulan geniş ekosistem bir uçtan bir uca ZyXEL, pazardaki manâlı oyunculardan biri olmaya devam edecektir.”

İstinye Park’ta düzenlenen Tayvan Excellence Günleri’nde tablet, dizüstü bilgisayarlar ve akıllı telefonların yanı sıra Strida’nın çocuklara dikey ve dengede durmayı öğreten spor bisikleti, Thermedic’ten katlanabilir yatak ve eklem sakinleştirici spor yastığı gibi teknolojiyle sporu birleştirmiş ürünleri de görmek olası.

Tags: istanbul, Taiwan, Tayvan, Tayvan Markaları Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts