Tamam da Niçin: Votka Üstüne Dezenfektan İçen Denizci Komaya Girdi

Tamam da Niçin: Votka Üstüne Dezenfektan İçen Denizci Komaya Girdi

Aralık 1, 2021 0

Bugüne kadar el dezenfektanı içerek sıhhatini ciddi biçimde etkileyen ve hatta yaşamını kaybeden pek çok insanın haberini görmüştük. Bu şahıslar arasına bugün bir yenisi daha ilave edildi. Samsun sarihlerindeki bir yük gemisinde görev yapan Ukraynalı bir denizci, votka içtikten sonra el dezenfektanı içti ve komaya girdi.

Rusya’dan Samsun’a buğday getiren yabancı bandıralı yük gemisinde görev alan 26 yaşındaki Ukraynalı denizci Maksym Stovba, iddiaya göre Samsun sarihlerindeyken evvel votka, ardından el dezenfektanı içti. Bunun üzerine zehirlenen genç denizci, gemi ile Samsun Limanı’na getirildi.

Hayati riski devam ediyor

votka dezenfektan

26 yaşındaki Ukraynalı denizci Stovba, gemiyle limana getirildikten sonra ambulansla Samsun Eğitim ve Araştırma Sağlık Kurumu’ne kaldırıldı. Genç denizcinin komaya girdiği ve hayati riskinin bulunduğu açıklandı. Maksym Stovba’nın yoğun bakım servisinde rehabilitasyonu sürdüğü bildirildi. Ayrıca hadiseyle alakalı soruşturma başlatıldığı duyuruldu.

Denizcinin votka üzerine nasıl bir dezenfektan içtiği öğrenilmiyor. Fakat New Mexico Sağlık Bakanı Kathy Kunkel, ABD’de el dezenfektanı içerek 3 bireyin yaşamını kaybettiği, 3 bireyin yoğun bakıma alındığı ve bir bireyin âmâ olduğu vakanın ardından dezenfektanın metanol kapsaması gidişatında erken müdahalenin iyileşme olasılığını ciddi seviyede etkilediğini açıklamıştı.

Tags: Votka Üstüne Dezenfektan İçen Denizci Komaya Girdi Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ