Star Wars: Kotor Remake projesi LucasFilm tarafından engellendi

Star Wars: Kotor Remake projesi LucasFilm tarafından engellendi

Aralık 4, 2019 0

Star Wars: KOTOR‘un remake projesi olan Aperion‘un yasal engellemeye takıldığı ve iptal edildiği açıklandı. Star Wars hayranlarının gönlünde ayrı bir yeri olan projelerin başında bildiğiniz gibi Star Wars: Knights of the old Republic geliyor. Uzun süredir firmadan bir Remake projesi bekleyen Star Wars hayranları, bu projenin gelmeyeceğini anlayınca kolları sıvamış ve Aperion projesine girişmişlerdi. İşte Star Wars: Kotor’un Unreal Engine 4 ile yeniden ele alınan bu projesi iptal edildi. 

Unreal Engine 4 ile yapılan Star Wars: Kotor projesi iptal edildi

Bu Remake projesi bir süredir Poem Studios tarafından geliştiriliyordu. Hatta oyuna ait yayınlanan videolarda, Kotor’dan bildiğimiz birçok tasarım ve karakteri de görme şansına erişmiştik. LucasFilm tarafından gönderilen bir mail ise projenin iptal edilmesine sebep oldu. 

Gönderilen bu mailde Poem stüdyosunun LucasFilm‘e ait olan IP ve materyallerini izinsiz bir şekilde site ve sosyal medya hesaplarında kullandığı belirtilmiş. Yine aynı metinde Poem stüdyosunun LucasFilm ve Star Wars markasına ait olan lisanslı bütün materyalleri kaldırması gerektiği de söylenmiş. Tabi ki bu mailden sonra oyuna ait olan sosyal medya hesapları kapatılmış durumda. Kısacası bu gerekçeler ile birlikte projenin yasal sürece takıldığını ve iptal edildiğini de söyleyebiliriz. 

Star Wars: Kotor Remake projesi LucasFilm tarafından engellendi

Tags: BioWare, LucasArts, PC, Role Playing Game, Star Wars: Knights Of The Old Republic Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts