Spider-Man: Web of Shadows

Spider-Man: Web of Shadows

Aralık 4, 2019 0

“Yazı için Barış Terun’e teşekkür ederiz.”

Bu güç… Bu çeviklik… Ağzımda harika bir tat bırakıyor. Eskisi gibi değilim. Hayatın keyfini sürmem gerektiğini daha iyi anlıyorum. Mary Jane’in (M.J) saçmalıkları umurumda değil. Zayıf Harry’in vızıldamaları da… Hep sarhoşçasına mutluyum! Gün benim. Bu şehir benim. Artık en iyi partilere davet ediliyorum. Eskiden bir VW Kaplumbağa’yı bile zor kaldırırdım. Artık kamyonları fırlatıp atabilirim. Kalbimi kimse kıramaz.

M.J neden böyle bakıyor? Neden bu kadar acı çekiyor? Yoksa yanlış mı yaptım? Elbette yapmadım. Yaptım mı? Hiçbir şeyi umursamamak suç mu? Yaptığım bunca iyilikten sonra hala benden nefret edenler çoğunlukta. İyi de Ben Amca daima ne derdi? “Büyük güç büyük sorumluluk getirir”

-Uyan Harry uyan!

Sana çok sert vurdum. Ölme lütfen. Özür dilerim dostum. Az sonra hastanedeyiz. Gözlerini açık tut! Lanet olsun bu siyah kıyafete… Kendimi tanıyamıyorum. Ortak-yaşarın zayıflığı nedir? Nasıl kurtulurum bundan? Vücudumu sarıyor. Her sinirim ayrı ayrı yanıyor, anlıyorum. Yüksek Seslerden hoşlanmıyorsun. Öyle olsun. Git ve asla geri gelme!

Mavilere dönmek güzel. Mary, Harry beni affedin. Siz birinin sahip olabileceği en iyi insanlarsınız. Lakin o da ne? Hem Peter Parker’dan hem de Örümcek Adam’dan aynı anda nefret eden adam, Simbiot ile birleşmiş… Ortak yaşar budur zaten, negatif duygularla beslenir. Lanet olsun. O benden daha güçlü. Onun ağı benimkinden daha güçlü. Benden nefret ediyor. Ölsem bile rahat etmeyecek. Tüm sevdiklerime acı çektirmeden durmayacak.

Kahrolası Simbiot! Daha önce benim bir parçam olduğu için örümcek hislerim ona tepki vermiyor. Ondan korkuyorum. Çok korkuyorum. Kendim için değil. Sevdiklerim için.
Zayıf noktalarımı biliyor. Ama bende onunkini biliyorum. Tek zayıf noktasını. Haydi gel Venom. Senin için bir şarkı seçtim. İsmi “Gong seslerini sever misin?”. Ne o? Yüksek sesler seni rahatsız mı ediyor? Peki madem istedin. Gonga vurmaya devam ediyorum. En korkunç düşmanımı yenmeyi başardım. Kendi karanlığımla yüzleştim.

Genel kaide bozulabilir mi?

Genellikle çizgi-roman ve film uyarlaması oyunlar hayal kırıklığı yaratır. Karşımızdaki bir istisna mı yoksa hiç bulaşmayın diyeceğimiz kötü bir oyun mu? Örümcek Adam ve RPG öğeleri birleşirse; aynı zamanda devasa bir şehirle her türlü hareket özgürlüğü bir olursa ne olur?

Örümceğimiz mutlu mutlu etrafta gezinirken, şehirde bir kaosun başladığını anlıyor. Etrafına baktığında her çeşit Simbiot ile karşı karşıya geliyor. Uçanından, böceğe benzeyeninden, devasa bir koza şeklinde olanına kadar, şehir büyük bir kuşatma altında. New York’un en büyük kahramanları göreve çağırılıyor. Örümceğimiz muhteşem bir mücadele çıkarıyor. Onları tek tek avlamayı beceriyor. Ardından bir taksi görünüyor. M.J ve Luke Cage bir arada. Ancak M.J benden uzak dur diye bağırıyor. İlk şokumuzu burada yaşıyoruz. Bilmeyenler için Luke Cage’den biraz bahsedelim. Derisi çok sert bir titanyumdan oluşan Luke Cage; süper insan gücü, dayanıklılığın geldiği son nokta. Kolayca bir kamyonu yerinden kaldırıp denizden taş sektirmece oynayabilir. Bunların üstüne adam bir de Amerika’nın en belalı yerlerinden biri olan Harlem’den gelme. Bu da onu sokak dövüşü konusunda uzman yapıyor. Luke Cage, M.J’e “Bırak onu, gitmeliyiz” diyor. Ne oldu buna, tüm şehir mi bana karşı derken gerçeği anlayıveriyoruz.

Siyaha karşı siyah

Bu kısa girişin ardından Peter Parker’ın “Her şey 4 gün önce başladı…” diyen sesini duyuyoruz.

Eddie Brock bir kez daha Venom’la birleşmiş. Şehir merkezinde terör estiriyor. En iyi mücadelemizi veriyoruz. Ama Simbiot’u yenmek hiç de kolay değil. Onlarca masum ölmek üzere. Peter Parker imkansızı yapıyor, en büyük fedakarlığı yerine getiriyor. Bir parça Simbiot ona bulaşıyor ve kırmızı-mavinin egemenliği bitiyor. Siyaha karşı siyah. Venom’a karşı, siyah kıyafetli Örümcek Adam. Bu tüm maceranın başlangıcı oluyor.

Öncelikle oynayabilirlikten söz etmeliyim. Oynanabilirlik son derece iyi. Genellikle PS3 ve X360’ın esas alındığı oyunlar, PC kullanıcılarını çıldırtırlar. Yapımda bu yok. Her şey oldukça basit ve dengeli. Oldukça iyi bir Tutorial’ı var. Her tuşun önemi ve yapılabilecek combolar Tutorial’da anlatılıyor.

Tags: Aksiyon, PC, spider-man web of shadows Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts