Sözcüklere Veda Etmeye Az Kaldı: Yakında Her Yerde Göreceğimiz 37 Yeni Emoji Tanıtıldı

Sözcüklere Veda Etmeye Az Kaldı: Yakında Her Yerde Göreceğimiz 37 Yeni Emoji Tanıtıldı

Eylül 29, 2021 0

Uslu telefonların yaygınlaşmasıyla yaşamımıza giren emojiler, bugün herkes tarafından kullanılan duygu bildirim biçimleri haline geldiler. Hatta geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız bir içeriğimizde, bir hekimin sıhhatle alakalı daha fazla emoji istediğinden dahi bahsetmiştik. Şimdi, bu mevzuyla alakalı yeni bir büyüme yaşandı. Yeni emojilerin kullanıma sunulmasını kabul eden Unicode Konsorsiyumu, Unicode 14.0’ü duyurdu.

Unicode Konsorsiyumu’nun duyurduğu Unicode versiyonları, uslu telefonlar ve öbür platformlara ilave edilecek. Bu bağlamda, kullanıcılara 37 yeni emoji sunulacak. Bu emojiler, her zaman olduğu gibi yeni suratlar, yeni el işaretleri, yeni şahsiyetler ve öbür nesnelerden oluşacak. Emojilerin renk alternatifleri gibi değişik varyasyonları da hesaba kattığımızda, toplamda 112 yeni tasarım kullanılabilir olacak.

İşte Unicode 14.0 ile kullanıma sunulacak yeni emojiler

Unicode 14.0

Yapılan çalışmalarla beraber yaşamımıza dahil edilen 112 yeni emoji tasarımı, uslu telefonlarda ve öbür platformlarda kullanılabilen tüm emoji tasarımı rakamını 3.633’e çıkarmış oldu. Böylece kullanıcılar, artık çok daha fazla emojiyi kullanarak, duygularını yazısız bir biçimde tarif edebilecekler.

Unicode Konsorsiyumu’nun duyurduğu Unicode 14.0’ün ne zaman kullanıma sunulacağı belirli değil. Ancak tüm yeni emojilerin bu sene sona ermeden evvel kullanıcılara erişmesi bekleniyor. 

Tags: Yakında Her Yerde Göreceğimiz 37 Yeni Emoji Tanıtıldı Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ