Siz Şaka mısınız: Metaverse Oyunundaki Bir Dijital Yat, NFT Olarak 650 Bin Dolara Satıldı

Siz Şaka mısınız: Metaverse Oyunundaki Bir Dijital Yat, NFT Olarak 650 Bin Dolara Satıldı

Aralık 4, 2021 0

Geçtiğimiz günlerde Axie Inifinity adlı Ethereum tabanlı oyunda sanal bir arsanın takribî 30 milyon TL’ye satıldığını görmüştük. Sanal dünyada milyonların havada uçuşması ve bunların tamamen sanal bir şey için tüketilmesi henüz bir haylimiz için hali hazırda ilginç olsa da bugün, yeni bir misal daha karşımıza çıktı.

Axie Infinity gibi blokzincir tabanlı bir başka platform olan The Sandbox’ta bir şahsın planladığı süper yat, NFT olarak 650 bin dolar takribî 8,5 milyon TL karşılığında satıldı. Bir metaverse projesi olan The Sandbox’taki yat, metaverse ve NFT inovasyon ve yatırım platformu Republic Realm tarafından planlandı.

“Yatın bu ebattaki reeli daha pahalı”

the sandbox

149 Ethereum karşılığında, bugünkü bedeliyle 670 bin dolara NFT olarak satılan bu süper yat, The Sandbox üzerinde satılan en pahalı NFT olma unvanına da sahip oldu. Metaflower adı konulan yatın DJ kabini, helikopter iniş pisti, jakuzili havuz ve öteki imkânlara konut sahipliği yaptığı belirtildi. Ayrıca yatın The Sandbox’ta The Fantasy Marina’ya ulaşım sağlayacağı da ifade edildi.

Bu ayın başlarında da Axie Infinity’deki arsanın yanı gizeme Decentraland adlı değişik bir metaverse’te Kanadalı bir firmanın 2,5 milyon dolar karşılığında sanal arsa aldığını dinlemiştik. Firmanın bu arsayı dijital moda şovları ve moda markalarının dijital hizmetlere erişmesini sağlamak için aldığı açıklanmıştı.

Tags: 650 Bin Dolara Satıldı, Metaverse Oyunundaki Dijital Yat Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ