Sinüzitin Bitkisel Tedavileri Nelerdir?

Mart 27, 2019 0

Sinüzitin Bitkisel Tedavileri Nelerdir?, Sarımsak ve soğan birer antibiyotiktir. Özellikle de sarımsak soğana göre oldukça daha etkin bir gıdadır. Eğer her gün en az bir afet sarımsak çiğnenerek yutulur ise çok sağlıklı bir şekilde sinüzitten kurtulabilir, doğal antibiyotik kullanabilmiş olabilirsiniz.

Okaliptüs

Sinüzit rahatsızlığının en etkili bitkisel tedavisi mucizevi okaliptüstür. Bu bitkiyi gün içerisinde iki kez sabah ve akşam olarak burnunuzun içerisine sürerseniz sinüzite çok faydalı olduğunu görebileceksiniz. İsterseniz okaliptüs yağı ve nane yağını karıştırabilir, başınıza sürebilirsiniz.

Sinüzitin Tedavisi Kür

Bir kap içerisinde yarım litre suyu kaynatıp bu suyun içerisine 3 çorba kaşığı kadar kurutulmuş küçük doğal kır papatyasını atınız. Burada en önemli olgu papatyaların büyük olmamasıdır. Bu kürün uygulanması şu şekilde olmaktadır. Başınızı havlu yardımı ile kapatınız. Yüzünüzü bu kaynayan suyun buharına tutunuz ve ağzınızdan değil burnunuzdan nefesinizi alıp veriniz. Takriben 5 dakika boyunca bunu uygulamaya devam ediniz.

Yarım saat kadar dinlenin ve yine 5 dakika boyunca aynı işlemleri tekrar ediniz. Bir sonraki gün aynı şekilde 2 etap olarak bu uygulamayı yapınız. Burun akıntınız gelmeye başladıysa 3 gün bu uygulamaya ara veriniz. Fakat tamamen sinüzitin kuruduğuna emin olmadan bırakmayınız. Eğer ki bitti sanıp bırakır veya vazgeçerseniz sinüzit kendisini yarım kaldığı yerden tekrarlayacaktır. Bu nedenle bu küre devam etmeniz önerilmektedir.

Tags: çoçuklarda bitkisel sinüzit tedavisi, sinüzite ne iyi gelir bitkisel çözüm, sinüzite ne iyi gelir evde tedavi Categories: Sağlık
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ