Sadece 8 saatte İstanbul haritasını tasarladılar

Sadece 8 saatte İstanbul haritasını tasarladılar

Aralık 4, 2019 0

Lovecraft evreninde geçen ve Frogwares tarafından geliştirilen Sinking City oyununda İstanbul haritasını tasarladılar. Bu tasarım Cthulhu mitolojisine sahip olan oyunun daha önce açıklanan harita editörünün de adeta gücünü göstermiş oldu.

Sinking City’de İstanbul’u tasarladılar

Sinking City hikaye odaklı olsa da oyunda bir harita editörü olacağı ve oyuncuların bu editör sayesinde kendi haritalarını da tasarlayabilecekleri açıklanmıştı. Oyundaki harita editörü için yani şehrin yapılması için özel bir yazılım geliştiren yapım ekibi, ana yolları oluşturduktan sonra şehrin nasıl otomatik bir şekilde oluşturulduğunu gözler önüne sermişti. İşte bu işleyiş İstanbul haritası seçilerek, üstelik sadece 8 saat içerisinde yapılmış. 

Oyun çıktıktan sonra bu yazılımı oyuncularla da paylaşacaklarını belirten yapım ekibi ayrıca bu sayede oyuncuların kendi görevlerini oluşturabileceği bir işleyişe de kavuşacaklarını dile getirmiş. Bu harita editörünün diğer oyun yapımcıları için bedava olarak yayınlanacağı da gelen bilgiler arasında. İstanbul haritasının yapıldığı bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz. Sinking City‘nin 21 Mart 2019’da çıkacağını da hatırlatalım.