Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Mayıs 10, 2021 0

Riot Games Küresel Espor Lideri John Needham, Wild Rift Espor Ürün İdareyicisi Leo Faria ve Riot Games Kıdemli Espor İdareyicisi Whalen Rozelle tertip edilen aktiflikte, Riot Games ’in espor alanındaki coşku verici yeniliklerinini duyurdu. Riot Games Küresel Espor Lideri John Needham, MSI 2021 ’in konumu olarak İzlanda ’nın seçilmesi ile alakalı, kapsamlı küresel bir tahlil ve araştırma yaptıklarını ve Reykjavik ’in COVID yönetimi ve protokolleri, faaliyet bereketliliği ve seyahat lojistiğini göz önünde bulundurarak dikkatle seçtiklerini belirtti.

Riot Games ’in League Of Legends ve yeni esporlardaki hedefleri

İzlanda’nın büyüleyici tabiatının, hem League of Legends hem de VALORANT için harika bir etraf oluşturduğunu ilave eden Needham, ayrıca Riot Games ’in yeni esporları ile alakalı ‘ ’Şu ana dek tüm esporlarımız olağanüstü miktarda gelişti ve taraftarlardan büyük bir destek gördü. League of Legends Esporu geçtiğimiz 10 senede elde ettiği galibiyetle bizim için harika bir yol haritası çizdi. Taraftarlarımızın, dünyaca meşhur sponsorlarımızın ve profesyonel ekiplerimizin bir parçası olmaktan iftihar dinleyebileceği şovlara ve esporlara büyük bir yatırım yapmamız gerektiğine inanıyoruz. ’ ’ açıklamalarında bulundu.

Wild Rift Esporu, League Of Legends ekosisteminin üzerine inşa edilecek

Wild Rift’in Espor Ürün İdareyicisi Leo Faria, Wild Rift ile alakalı yaptığı açıklamalarda Güneydoğu Asya ve öteki bölgelerdeki ilk turnuvaları asıllaştırmaktan mutluluk dinlediklerini, SEA Icon Series Sezon Evveli Yarıyılı sırasında bölge liderliğindeki ilk resmi maçların galibiyetinin coşku yarattığını belirtti. Haziran ayında başlayacak turnuvalardan da bahseden Faria, 2021 Espor Sezonu’nun başlangıcını taçlandırmak için bölgesel Wild Rift Esporu ekiplerinin ilk küresel turnuvaların elemelerine katılacağını ve henüz detaylar emin olmasa da Riot küresel Wild Rift Esporu aktifliğini bu senenin dördüncü çeyreğinde reelleştirmeyi tasarladıklarını belirtti.

Riot Games eSpor alanındaki yeniliklerini açıkladı

Basından gelen suallere yer verilen sohbette Faria, Wild Rift için Haziran ayından itibaren bölgesel turnuvalara başlayacaklarını tekrarlayarak, faallik takvimi üzerinde çalıştıklarını ve profesyonel sahneyi geliştirmek için sabırsızlandıklarını dile getirdi. Wild Rift ile alakalı temennilerini ise ‘ ’Herkesin her zaman her yerde ulaşabileceği, standartlaştırılmış bir izleyici tecrübeyi oluşturmak istiyoruz. Mobil oyunlar, esporun geleceğini apayrı bir hale getirecek ve süratlendirecek. Wild Rift Esporu, League of Legends ekosisteminin üzerine inşa edilerek, Riot Games âleminin hem yeni hem de mevcut taraftarlarını tatmin edeceğini umduğumuz bir spor olacak. ’ ’ açıklamasında bulundu.

Bir sonraki Masters Berlin ’de asıllaşacak!

Riot’un Kıdemli Espor İdareyicisi Whalen Rozelle,TFT için yaptığı açıklamalarda, TFT Esporu’nu tüm dünyada geliştirmekte kararlı olduklarını belirtti. Bir sonraki küresel TFT şampiyonasının Çin’de asıllaşacak canlı bir faallik olacağını söyleyen Rozelle, TFT oyuncularının bu senenin Ekim ayında LAN üstünden yarışmak için bölgeye seyahat edeceğini de ilave etti. 

VALORANT ile alakalı ise, VCT için dünyanın dört bir yanındaki 2000’den fazla ekibin üzüntüye faalliklerine katıldığını belirten Rozelle, VALORANT Masters kupasının tasarımını VALORANT âlemine yaraşır bir biçimde yapmak için itinayla çalışan Tasarım Ekibi’ne teşekkürlerini iletti. 

Bir sonraki Masters turnuvası ile alakalı ehemmiyetli açıklamalarda bulunan Rozelle, tüm bölgelerin daha iyi bir biçimde temsil edilmesi için turnuvaya 16 ekibin katılacağını, aktifliğin Berlin ’de hakikatleşeceğini ve Masters Berlin ’i kazanan ekibin, VALORANT Champions ’a otomatik olarak katılma hakkı kazanacağını söyledi.

Basın İlanı

Tags: ICO Partners Limited, League of Legends, PC, Riot Games, Role Playing Game Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts