Reyin Oynamak İçin Katil Olmayı Göze Almak... 19 Yaşında Bir Genç, PlayStation 5'ini Satmak İsterken Silahla Vuruldu

Reyin Oynamak İçin Katil Olmayı Göze Almak… 19 Yaşında Bir Genç, PlayStation 5’ini Satmak İsterken Silahla Vuruldu

Aralık 3, 2021 0

Japonya merkezli teknoloji devi Sony’nin geçtiğimiz sene piyasaya sürdüğü PlayStation 5, koronavirüs pandemisi sebebiyle hala tedarik meseleleri yaşıyor. Pek çok reyin tutkunu, bu konsolu satın alma noktasına büyük güçlükler yaşıyor. Hür piyasanın olduğu bölgelerdeki harcayıcılarsa konsol için görülmemiş paralar ödemek zorunda kalıyorlar. Amerika Birleşik Devletlerinde ise tüm maliyet önerilerini unutturacak bir vaka yaşandı.

Amerika Birleşik Devletlerinin Teksas eyaletinde hayatını sürdürmekte olan 19 yaşındaki bir genç, PlayStation 5’ini satmak için ikinci el ürün platformlarından bir tanesinin yolunu yakaladı. Gencin bültenini gören bir adamsa PlayStation 5’e talip olduğunu söyledi. İkili, iletileşmeyi bitirdikten sonra buluşmaya karar verdiler. Adı açıklanmayan genç parasını alacağını düşünürken hiç beklemediği bir vaka ile karşılaştı.

Akdikeni, para vermek yerine silah çekti

PlayStation 5

Konsolu satın almak isteyen adamın emeli, para vermek ve klasik bir ikinci el ürün ticareti yapmak değildi. 19 yaşındaki gence silah sürükleyen ve hatta genci yaralayan adam, gasp için oradaydı. Ancak esrarengizdir ki yaralanmalı hadisede PlayStation 5’e bir şey olmadı. 19 yaşındaki genci vuran gaspçı, panikleyerek konsolu almadan vaka yerinden uzaklaştı.

Teksaslı kolluk güçleri, 19 yaşındaki gencin ağır bir yarası ve hayati riski olmadığını açıkladılar. Vakayla alakalı soruşturma başlatıldığını duyuran polisler, PlayStation 5 şansına adam vurabilecek potansiyele gelmiş olan adamı tutmak için harekete geçildiğini söylediler…

Tags: Bir Genç, PlayStation 5'ini Satmak İsterken Silahla Vuruldu Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ