Redmi Note 10 Pro kamerasıyla iPhone SE’yi geride bıraktı!

Mayıs 26, 2021 0

Orta segmentin tezli modellerinden Redmi Note 10 Pro, dünyaca ünlü test platformlarından biri olan DxOMark’ın kamera testlerine doğal tutuldu. Aygıtın burada kamera yetenekleri derecelendirilirken, tıpkı vakitte iPhone SE modeliyle de bir karşılaştırması yapıldı.

Xiaomi’nin uygun fiyatlı olan Redmi Note 10 Pro (Global) modeli, pek çok alanda Apple’ın geçen yılki iPhone SE modelini geride bırakmayı başardı. Hatta aygıt, kendi segmetinde de birçok rakibinin önüne geçti.

Redmi Note 10 Pro kamerası ile göz dolduruyor

DxOMark grubuna nazaran Redmi Note 10 Pro’nun ana kamerası, hem olağan çekimde hem de yakınlaştırmalı çekimlerde iPhone SE’nin kamerasından daha yeterli işler çıkardı. Puanlama açısından ise aygıt; klasik fotoğrafçılıkta 111 puan alırken, Zoom kategorisinde de 52 puan aldı. iPhone SE ise birebir kategorilerde sırasıyla 108 ve 23 puan elde etti.


Redmi Note 10 Pro, kamerasıyla uygun işler çıkarıyor.

Görüntü tarafında ise iPhone SE (2020)’nin biraz daha yeterli olduğunu belirtmekte yarar var. Çünkü bu testlerde Apple’ın uygun fiyatlı akıllı telefonu, Xiaomi’nin orta sınıf modelinden daha düzgün sonuçlar elde etti. Redmi Note 10 Pro görüntü testinde 95 alırken, iPhone SE ise 105 puan alarak bu alanda rakibinin önüne geçti.

Testi gerçekleştiren DxOMark takımına nazaran Redmi’nin ana kamerası, kâfi ışıkta ”hoş” fotoğraflar çekebiliyor. Hatta çekim kalitesinin göz önünde bulundurduğumuzda bu telefon, 200-400 dolarlık aygıtlar ortasında üçüncü sırada bulunuyor.

Tags: İphone Se, Kamera, Note 10 Pro, Redmi̇, test Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts