Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer CES 2023’te yeni ürünlerini duyurdu

Ocak 7, 2023 0

Oyuncu aksesuarı denince akla gelen ilk şirketlerden biri olan Razer, CES 2023 fuarında bir hayli bültene imzalaydı. Mevcut ürünlerinin yenilenen sürümleri ışında değişik ilanlara da imza atan işletme değişik segmentlerde değişik ürünler ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin yaptığı ilanlar ve ürün ayrıntıları şu biçimde;

Razer CES 2023’te yeni bültenlere imzalaydı

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam stili markası Razer™, CES 2023’teki sergenini katılımcıların özel ilk bakışlar elde etmesi için tertemiz, yenilikçi teknolojilerle açıyor. Çığır açan konseptler ve ürün bültenlerinin yapılacağı CES 2023, bunların yanında oyuncular ve teknoloji meraklıları için yakında çıkacak olan en iyi Android el konsolu Razer Edge ile tanışma fırsatı da sunuyor.

Razer Edge ve Razer Edge 5G 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

6.8″ AMOLED ekran ve 144Hz yenileme süratine sahip 2400×1080 FHD+ çözünürlükle geliştirilen Razer Edge, sğrekli online bir mobil reyin tecrübeyi için idealdir. Elde taşınabilen konsol, en yeni Snapdragon G3x Gen 1 Reyin Platformu için özel olarak kuvvetlendirilmiş ve geliştirilmiş ilk aygıttır. Yolda reyin oynarken performanstan ödün vermek zorunda kalmadan en iyi AAA ve yerel oyunları uzun seanslarda oynamak için etkin soğutma özelliği ile emele müteveccih olarak üretilmiştir.

Razer Edge, 26 Ocak’ta Amerika Birleşik Devletlerinde iki versiyon halinde piyasaya sürülecek: Razer Edge Wi-Fi sadece Amerika Birleşik Devletleri genelindeki Razer.com ve RazerStore konumlarında 399,99#39;a ve Razer Edge 5G sadece Verizon.com ve Verizon mağaza konumlarında satılacak. Razer Edge 5G fiyatlandırması için daha fazla detaya Verizon aracılığıyla buradan ulaşabilirsiniz.

Project Carol Konsept Tasarımı

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer, oyuncuları yeni bir ses ve değme tecrübeyi dünyasına götüren, çevreyi saran yakın alan surround ses ve dokunsal özelliklere sahip dünyanın ilk yastığı Project Carol’ı sunar. Project Carol; Razer’ın yeni ürün tasarımlarını keşfetmeye, Razer’ın gelecekteki ürün portföyünü etkilemeye ve yol süresince birden fazla CES Innovation ve Best of Show Mükâfatı kazanmaya adanmış bir takım olan yenilikçi Ar-Ge kısmının en son konsept tasarımıdır.

Project Carol, büyüleyici bir reyin tecrübeyi için 7.1 surround ses ile net, sbağışlama ses için yakın alan surround sesin usluca kullanımıyla sürükleyiciliği ve reelciliği yeni doruklara taşıyor. Geleneksel hoparlörlerin aksine, Project Carol’ın yakın alan surround sesi, daha yakın, daha doğrudan arka ses sağlayarak daha abluka etici bir ses civarı sunar. Project Carol, mükâfatlı Razer™ HyperSense teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Yastık, reyin seslerini hakikat zamanlı olarak haptik geri bildirime dönüştürerek oyuncuların arkalarında olan biten her şeyi hissetmelerini sağlayarak onları aksiyonun bütün ortasına yerleştiriyor.

Project Carol; PC’de yerel olarak desteklenir ve elastik, ayarlanabilir kayışlar aracılığıyla Razer’ın popüler Iskur ve Enki serileri dahil tüm reyin koltuklarına uyacak biçimde tasarlanmıştır. 2.4 GHz kablosuz bağlanan Project Carol, şarj edilmeden 8 saate kadar reyin oynama imkânı sunar.

Yeni nesil Razer Blade’ler

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer Blade’in 2023’teki bu evrimi; daha büyük, son teknoloji 16:10 en-boy oranlı ekranı ile en yeni ve en güçlü grafik ve harekâtçı teknolojilerini yeniden Razer’ın imzası olan ince ve hafif kasasında birleştirerek dizüstü reyin bilgisayarları için bir paradigma farklılığına geçiş yapıyor. 

CES’te tanıtılan yeni Razer Blade 16 ve Razer Blade 18; en son 13. nesil Intel®? Core™ i9 HX yonga seti, NVIDIA®’nın 175W TGP’ye kadar çalışan yeni nesil RTX™ 40 serisi grafik harekâtçısi ve yükseltilebilir DDR5 5600MHz hafıza ile donatılmıştır. Tüm bu efor, termal alanda daha fazla ilerlemeyi kolaylaştıran Razer’ın, tescilli buğu odası soğutma teknolojisini genişletilmesiyle ortaya çıkan tasarım felsefesindeki evrim sayesinde olası kılındı.

Razer Blade 16: Daha Büyük. Daha iyi. Hala en iyisi.

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

İkonik işlenmiş alüminyum kasa içinde Blade 16, performansı ve taşınabilirliği her zamankinden daha ileriye taşıyor. 1.50 Grafik Eforu Yoğunluğunda GPD, Blade 16 şu anda mevcut olan öbür tüm 16 inç dizüstü reyin bilgisayarlarından inç küp başına %35 daha fazla grafik eforu sağlama marifetine sahiptir.

Blade 16; grafik gücünün her döngüsünün bütün potansiyde kullanılması için 1000 nit tepe parlaklığı ve 3 ms’den daha az tepki süresi sağlayan dünyanın ilk 16 inç HDR özellikli çift modlu mini LED ekranıyla, görüntü teknolojisinde en iyiyi kullanma ananesini sürdürüyor.  Bu ekranın ana özelliği, istenen uygulamaya uyması için “İçerik Oluşturucu” ve “Oyuncu” modları arasında kesintisiz geçişe izin veren ikili yerel mod seçimidir. İçerik Oluşturucu modu; 120 Hz yenileme süratiyle keskin UHD+ yerel çözünürlük sağlarken, Oyuncu modu; yerel FHD+’da ultra akıcı 240 Hz yenileme sürati sağlar.

Yeni Razer Blade 16 hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Blade 16, Q1 2023’te Razer.com, RazerStores ve seçkin perakendecilerde 2.699,99 #39;dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Razer Blade 18: Son Masaüstü Muadili

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Blade 18 ile Razer, 18 inç dizüstü bilgisayar kategorisine agresif bir ilk adım atarak geniş format dizüstü bilgisayarı yine belirliyor. Blade 18, Razer’ın şimdiye kadarki en güçlü dizüstü bilgisayarıdır. Sıkı oyuncular ve profesyonel içerik oluşturucular için üretilmiş gerçekten tavizsiz bir makinedir.

Kusursuz renk doğruluğu, keskin çözünürlük ve süratli cevap sağlayan 18 inçlik QHD+ 240Hz yüksek yenileme süratine sahip geniş ekranıyla, bir Blade’de bugüne kadarki en büyük ekran alanını sunuyor. Üstelik tüm bunlar, Blade’lerin aşina birinci sınıf, şık estetik form etkeninden ödün vermeden reelleşti. Hakikat bir masaüstü yerine geçen Blade 18, masaüstü seviyesinde performansın yanı sıra bütün bir masaüstü ve çevre üniteyi montajından beklenen bir dizi özelliği de birliktesi geitrir: 5 MP kamera, THX uzamsal ses 6 hoparlörlü dizi, yükseltilebilir bileşenler, kapsamlı irtibat noktası seçimi ve hiper faydalı buğu odası soğutması.

Yeni Razer Blade 18 hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Blade 18, Q1 2023’te Razer.com, RazerStores ve seçkin perakendecilerde 2.899,99 #39;dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Razer Leviathan V2 Pro 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer Leviathan V2 Pro, baş izleme suni akılsına sahip masaüstü için dünyanın ilk hüzmeleme özellikli soundbar’ı olarak 3D sesteki en son yeniliği temsil ediyor. Sürükleyici ses öncüsü THX® ve önde gelen 3D ses hüzmesi oluşturma uzmanı Audioscenic ile ortaklaşa geliştirilen Razer’ın yeni PC soundbar’ı, her iki dünyanın da en iyisini sunarak kullanıcıların en iyi dinleme tecrübeyi için her zaman doğru noktada olmalarını sağlayan bir surround ses alanı yaratır. Tüm bunlar, basit bir montajla kompakt, birinci sınıf bir form faktörüne bir araya gelmiştir. Bu da kullanıcılara dağınıklıktan arınmış bir masaüstü sağlar.

Hüzmeleme Beamforming yapan surround ses ile kafa takip eden AI teknolojisini birleştiren Leviathan V2 Pro, kullanıcının konumunu idrak eden entegre IR kamera sayesinde sürükleyici 3D ses sunar. Bu, soundbar’ın ses ışınlarını dinleyicinin konumuna hakikat zamanlı olarak uyarlamasını sağlayarak dinleyicilerin en iyi ses tecrübeyi için her zaman doğru noktada olmasını sağlar.

Sürükleyici bir tecrübe için THX® Spatial Audio tarafından desteklenen Audioscenic kullanıcı uyarlamalı hüzmeleme ile birleşen soundbar, tüm cümbüş gereksinimleriniz için hakikate yakın 3D ses sağlar. 3D ses iki modda tecrübelenebilir: THX® Spatial Audio Virtual Headset; rastgele bir stereo içerik içindir ve size daha evvel sadece kulaklıklarda bulunan kesin konumsal sesi sağlarken, THX® Spatial Audio Virtual Speakers; kullanıcıların bayağıda eksiksiz bir ev sinema sistemi ile tecrübeleyecekleri geniş, odayı dolduran ses alanı sağlayan rastgele birden fazla kanallı içerikler içindir.

Yanında verilen subwoofer ile Leviathan V2 Pro çok sürücülü PC ses çubuğu, Razer Chroma™ RGB desteğiyle canlı crisp, net tiz ve derin clear treble and deep, vurucu punchy bas sunar. 30 aydınlatma bölgesi, 16.8 milyon renk ve 200’den fazla reyin desteği ile daha derin bir atmosfer sağlamak emeliyle reyin makineleri için dünyanın en büyük aydınlatma ekosistemine entegre edilmiştir.

Razer Leviathan V2 Pro hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Ocak 2023’ten itibaren Razer.com ve RazerStores’ta 399,99$ / 489,99€’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak. 

Razer Kiyo Pro Ultra 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Sensör ne kadar büyük olursa görüntü kalitesi o kadar iyi olur: Razer Kiyo Pro Ultra, içerik oluşturma ve yayınların görsel standartlarını yine tanımlar.  İçerik oluşturucuları, şimdiye kadar bir web kamerasında kullanılan en büyük sensöre sahip Razer’ın en güçlü web kamerasında, tak ve çalıştır basitliğiyle DSLR seviyesinde detay ve netliği deneyimleyebilir.

Razer’ın yeni profesyonel web kamerasının kalbinde olağanüstü detay ve renk için her pikselde daha fazla ışık ve görüntü verisi tutmak ismine 2,9 µm piksel ebadına sahip sektör lideri ultra büyük Sony 1/1.2″ STARVIS™ 2 sensörü bulunmaktadır. Sensörün bütün potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için Kiyo Pro Ultra, öbür web kameralarına kıyasla neredeyse dört kat daha fazla ışık tutabilen ve düşük ışıkta dahi canlı, net görüntüler sağlayan özel, ultra geniş F/1.7 diyaframlı bir lens ile donatılmıştır.

Bu olağanüstü görüntü doğruluğu, çiğ 4K 30 FPS veya 1080P 60 FPS çekimi, sıkıştırılmamış 4K 24 FPS, 1440p 30 FPS veya 1080p 60 FPS’ye dönüştürüp stream yayınınıza aktarabilir. Yayıncıların her zaman alaka odağı olmasını sağlamak için Kiyo Pro Ultra’nın suni akıl destekli Surat İzlemeli Otomatik Odaklama özelliği, hakikat bokeh efekti sayesinde arka tasarıyı ustaca flulaştırırken keskin, sabit odak sağlamak için kullanıcının suratını takip eder. Tam bunlar, rastgele bir ek ekipman veya yazılıma gereksinim dinlemeden gerçekleşir.

30FPS’de Yüksek Devingen Aralık HDR desteği ile birleştiğinde Kiyo Pro Ultra yayıncıların hakikatçi renkler elde edebilmesini sağlamak için daha koyu veya daha sarih tonlarda dahi renkleri öne çıkaran görsel ayrıntılar ve dokular sunmak ismine, aydınlatmayı ve kontrastı otomatik olarak iyileştirirken fazla veya az pozlanmış alanları düzenler.   İçerik oluşturucular, ISO, deklanşör sürati, kaydırma, eğme ve daha fazla özelliği kapsamlı biçimde özelleştirip, içerik niteliklerinde ince ayar yapma işini Razer Synapse ile daha da ileri götürebilir.

Ayrıca Kiyo Pro Ultra, doğrudan, sorunsuz USB 3.0 irtibatsı aracılığıyla birkaç dakika içinde takılabilir ve çevrimiçi olabilir, bu da kullanıcıların gerçekten profesyonel video kalitesine süratli ve kolay ulaşım sağlamasına imkân tanır.

Razer Kiyo Pro Ultra hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. 5 Ocak 2023’te 299,99$ / 349,99€’dan başlayan maliyetlerle sadece Razer.com ve RazerStore’larda satışa sunulacak.  

Meta Quest 2 için tasarlanmış VR çevre birimleri

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer ayrıca Meta Quest 2 için iki VR aksesuarı da tanıttı: Razer Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi ve Razer Surat Arayüzü. VR oyununu genişletmek ve konforu artırmak için Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi ve Surat Arayüzü, insan etmenlerinde lider bir uzman olan ResMed ile işbirliği içinde Razer tarafından Meta Quest 2 için geliştirildi.

Uzun süreli konfor ve ağırlık balanslı destek için tasarlanan Razer Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi, tüm kafa biçimleri düşünülerek oluşturulmuştur. Yüksek performanslı naylon malzeme eminlik, rahatlık ve dayanıklılık sağlarken, optimize edilmiş ağırlık dağılımı etkin reyin sırasında daha fazla denge sağlar. Yumuşak ayarlanabilir askılar, oyuncuların müthiş geçimlerini bulmalarına takviyeci olur ve süratli giyilen tasarım, oyuna devam etmede çok az kesinti sağlar.

Razer Surat Arayüzü, genişletilmiş konfor ve optimize edilmiş destek için geliştirilmiştir. Ultra ince dokulu ve profilli çeperlerle oluşturulan Razer Surat Arayüzü, surat basıncını ortadan kaldırır ve tıbbi sınıf, hipoalerjenik malzemelerin kullanımı cilt tahrişini eksiltmeye takviyeci olur. Arayüz aynı zamanda havalandırma sağlarken ışığı da maniler, böylece oyuncular tavizsiz bir sarmal tecrübeyi yaşarlar. Çatlaksız yüzey, daha iyi hijyen ve daha kolay paklik bakımı sağlarken konturlu 3D profil, konfor ve desteğin müthiş dengesini sağlar.

Ersin Kılıç Ersin Kılıç 7.01.2023 – 13:36 Paylaş Razer dünyanın en büyük harcayıcı elektroniği fuarlarından biri olan CES 2023’te yeni aksesuarlarını ve ürünlerini tanıttı.

Oyuncu aksesuarı denince akla gelen ilk şirketlerden biri olan Razer, CES 2023 fuarında bir hayli bültene imzalaydı. Mevcut ürünlerinin yenilenen sürümleri ışında değişik ilanlara da imza atan işletme değişik segmentlerde değişik ürünler ile oyuncuların karşısına çıkmaya hazırlanıyor. Şirketin yaptığı ilanlar ve ürün ayrıntıları şu biçimde;

Razer CES 2023’te yeni bültenlere imzalaydı

Oyuncular için önde gelen küresel yaşam stili markası Razer™, CES 2023’teki sergenini katılımcıların özel ilk bakışlar elde etmesi için tertemiz, yenilikçi teknolojilerle açıyor. Çığır açan konseptler ve ürün bültenlerinin yapılacağı CES 2023, bunların yanında oyuncular ve teknoloji meraklıları için yakında çıkacak olan en iyi Android el konsolu Razer Edge ile tanışma fırsatı da sunuyor.

Razer Edge ve Razer Edge 5G 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

6.8″ AMOLED ekran ve 144Hz yenileme süratine sahip 2400×1080 FHD+ çözünürlükle geliştirilen Razer Edge, sğrekli online bir mobil reyin tecrübeyi için idealdir. Elde taşınabilen konsol, en yeni Snapdragon G3x Gen 1 Reyin Platformu için özel olarak kuvvetlendirilmiş ve geliştirilmiş ilk aygıttır. Yolda reyin oynarken performanstan ödün vermek zorunda kalmadan en iyi AAA ve yerel oyunları uzun seanslarda oynamak için etkin soğutma özelliği ile emele müteveccih olarak üretilmiştir.

Razer Edge, 26 Ocak’ta Amerika Birleşik Devletlerinde iki versiyon halinde piyasaya sürülecek: Razer Edge Wi-Fi sadece Amerika Birleşik Devletleri genelindeki Razer.com ve RazerStore konumlarında 399,99#39;a ve Razer Edge 5G sadece Verizon.com ve Verizon mağaza konumlarında satılacak. Razer Edge 5G fiyatlandırması için daha fazla detaya Verizon aracılığıyla buradan ulaşabilirsiniz.

Project Carol Konsept Tasarımı

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer, oyuncuları yeni bir ses ve değme tecrübeyi dünyasına götüren, çevreyi saran yakın alan surround ses ve dokunsal özelliklere sahip dünyanın ilk yastığı Project Carol’ı sunar. Project Carol; Razer’ın yeni ürün tasarımlarını keşfetmeye, Razer’ın gelecekteki ürün portföyünü etkilemeye ve yol süresince birden fazla CES Innovation ve Best of Show Mükâfatı kazanmaya adanmış bir takım olan yenilikçi Ar-Ge kısmının en son konsept tasarımıdır.

Project Carol, büyüleyici bir reyin tecrübeyi için 7.1 surround ses ile net, sbağışlama ses için yakın alan surround sesin usluca kullanımıyla sürükleyiciliği ve reelciliği yeni doruklara taşıyor. Geleneksel hoparlörlerin aksine, Project Carol’ın yakın alan surround sesi, daha yakın, daha doğrudan arka ses sağlayarak daha abluka etici bir ses civarı sunar. Project Carol, mükâfatlı Razer™ HyperSense teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Yastık, reyin seslerini hakikat zamanlı olarak haptik geri bildirime dönüştürerek oyuncuların arkalarında olan biten her şeyi hissetmelerini sağlayarak onları aksiyonun bütün ortasına yerleştiriyor.

Project Carol; PC’de yerel olarak desteklenir ve elastik, ayarlanabilir kayışlar aracılığıyla Razer’ın popüler Iskur ve Enki serileri dahil tüm reyin koltuklarına uyacak biçimde tasarlanmıştır. 2.4 GHz kablosuz bağlanan Project Carol, şarj edilmeden 8 saate kadar reyin oynama imkânı sunar.

Yeni nesil Razer Blade’ler

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer Blade’in 2023’teki bu evrimi; daha büyük, son teknoloji 16:10 en-boy oranlı ekranı ile en yeni ve en güçlü grafik ve harekâtçı teknolojilerini yeniden Razer’ın imzası olan ince ve hafif kasasında birleştirerek dizüstü reyin bilgisayarları için bir paradigma farklılığına geçiş yapıyor. 

CES’te tanıtılan yeni Razer Blade 16 ve Razer Blade 18; en son 13. nesil Intel®? Core™ i9 HX yonga seti, NVIDIA®’nın 175W TGP’ye kadar çalışan yeni nesil RTX™ 40 serisi grafik harekâtçısi ve yükseltilebilir DDR5 5600MHz hafıza ile donatılmıştır. Tüm bu efor, termal alanda daha fazla ilerlemeyi kolaylaştıran Razer’ın, tescilli buğu odası soğutma teknolojisini genişletilmesiyle ortaya çıkan tasarım felsefesindeki evrim sayesinde olası kılındı.

Razer Blade 16: Daha Büyük. Daha iyi. Hala en iyisi.

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

İkonik işlenmiş alüminyum kasa içinde Blade 16, performansı ve taşınabilirliği her zamankinden daha ileriye taşıyor. 1.50 Grafik Eforu Yoğunluğunda GPD, Blade 16 şu anda mevcut olan öbür tüm 16 inç dizüstü reyin bilgisayarlarından inç küp başına %35 daha fazla grafik eforu sağlama marifetine sahiptir.

Blade 16; grafik gücünün her döngüsünün bütün potansiyde kullanılması için 1000 nit tepe parlaklığı ve 3 ms’den daha az tepki süresi sağlayan dünyanın ilk 16 inç HDR özellikli çift modlu mini LED ekranıyla, görüntü teknolojisinde en iyiyi kullanma ananesini sürdürüyor.  Bu ekranın ana özelliği, istenen uygulamaya uyması için “İçerik Oluşturucu” ve “Oyuncu” modları arasında kesintisiz geçişe izin veren ikili yerel mod seçimidir. İçerik Oluşturucu modu; 120 Hz yenileme süratiyle keskin UHD+ yerel çözünürlük sağlarken, Oyuncu modu; yerel FHD+’da ultra akıcı 240 Hz yenileme sürati sağlar.

Yeni Razer Blade 16 hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Blade 16, Q1 2023’te Razer.com, RazerStores ve seçkin perakendecilerde 2.699,99 #39;dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Razer Blade 18: Son Masaüstü Muadili

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Blade 18 ile Razer, 18 inç dizüstü bilgisayar kategorisine agresif bir ilk adım atarak geniş format dizüstü bilgisayarı yine belirliyor. Blade 18, Razer’ın şimdiye kadarki en güçlü dizüstü bilgisayarıdır. Sıkı oyuncular ve profesyonel içerik oluşturucular için üretilmiş gerçekten tavizsiz bir makinedir.

Kusursuz renk doğruluğu, keskin çözünürlük ve süratli cevap sağlayan 18 inçlik QHD+ 240Hz yüksek yenileme süratine sahip geniş ekranıyla, bir Blade’de bugüne kadarki en büyük ekran alanını sunuyor. Üstelik tüm bunlar, Blade’lerin aşina birinci sınıf, şık estetik form etkeninden ödün vermeden reelleşti. Hakikat bir masaüstü yerine geçen Blade 18, masaüstü seviyesinde performansın yanı sıra bütün bir masaüstü ve çevre üniteyi montajından beklenen bir dizi özelliği de birliktesi geitrir: 5 MP kamera, THX uzamsal ses 6 hoparlörlü dizi, yükseltilebilir bileşenler, kapsamlı irtibat noktası seçimi ve hiper faydalı buğu odası soğutması.

Yeni Razer Blade 18 hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Blade 18, Q1 2023’te Razer.com, RazerStores ve seçkin perakendecilerde 2.899,99 #39;dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak.

Razer Leviathan V2 Pro 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer Leviathan V2 Pro, baş izleme suni akılsına sahip masaüstü için dünyanın ilk hüzmeleme özellikli soundbar’ı olarak 3D sesteki en son yeniliği temsil ediyor. Sürükleyici ses öncüsü THX® ve önde gelen 3D ses hüzmesi oluşturma uzmanı Audioscenic ile ortaklaşa geliştirilen Razer’ın yeni PC soundbar’ı, her iki dünyanın da en iyisini sunarak kullanıcıların en iyi dinleme tecrübeyi için her zaman doğru noktada olmalarını sağlayan bir surround ses alanı yaratır. Tüm bunlar, basit bir montajla kompakt, birinci sınıf bir form faktörüne bir araya gelmiştir. Bu da kullanıcılara dağınıklıktan arınmış bir masaüstü sağlar.

Hüzmeleme Beamforming yapan surround ses ile kafa takip eden AI teknolojisini birleştiren Leviathan V2 Pro, kullanıcının konumunu idrak eden entegre IR kamera sayesinde sürükleyici 3D ses sunar. Bu, soundbar’ın ses ışınlarını dinleyicinin konumuna hakikat zamanlı olarak uyarlamasını sağlayarak dinleyicilerin en iyi ses tecrübeyi için her zaman doğru noktada olmasını sağlar.

Sürükleyici bir tecrübe için THX® Spatial Audio tarafından desteklenen Audioscenic kullanıcı uyarlamalı hüzmeleme ile birleşen soundbar, tüm cümbüş gereksinimleriniz için hakikate yakın 3D ses sağlar. 3D ses iki modda tecrübelenebilir: THX® Spatial Audio Virtual Headset; rastgele bir stereo içerik içindir ve size daha evvel sadece kulaklıklarda bulunan kesin konumsal sesi sağlarken, THX® Spatial Audio Virtual Speakers; kullanıcıların bayağıda eksiksiz bir ev sinema sistemi ile tecrübeleyecekleri geniş, odayı dolduran ses alanı sağlayan rastgele birden fazla kanallı içerikler içindir.

Yanında verilen subwoofer ile Leviathan V2 Pro çok sürücülü PC ses çubuğu, Razer Chroma™ RGB desteğiyle canlı crisp, net tiz ve derin clear treble and deep, vurucu punchy bas sunar. 30 aydınlatma bölgesi, 16.8 milyon renk ve 200’den fazla reyin desteği ile daha derin bir atmosfer sağlamak emeliyle reyin makineleri için dünyanın en büyük aydınlatma ekosistemine entegre edilmiştir.

Razer Leviathan V2 Pro hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. Ocak 2023’ten itibaren Razer.com ve RazerStores’ta 399,99$ / 489,99€’dan başlayan maliyetlerle satışa sunulacak. 

Razer Kiyo Pro Ultra 

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Sensör ne kadar büyük olursa görüntü kalitesi o kadar iyi olur: Razer Kiyo Pro Ultra, içerik oluşturma ve yayınların görsel standartlarını yine tanımlar.  İçerik oluşturucuları, şimdiye kadar bir web kamerasında kullanılan en büyük sensöre sahip Razer’ın en güçlü web kamerasında, tak ve çalıştır basitliğiyle DSLR seviyesinde detay ve netliği deneyimleyebilir.

Razer’ın yeni profesyonel web kamerasının kalbinde olağanüstü detay ve renk için her pikselde daha fazla ışık ve görüntü verisi tutmak ismine 2,9 µm piksel ebadına sahip sektör lideri ultra büyük Sony 1/1.2″ STARVIS™ 2 sensörü bulunmaktadır. Sensörün bütün potansiyelini en üst seviyeye çıkarmak için Kiyo Pro Ultra, öbür web kameralarına kıyasla neredeyse dört kat daha fazla ışık tutabilen ve düşük ışıkta dahi canlı, net görüntüler sağlayan özel, ultra geniş F/1.7 diyaframlı bir lens ile donatılmıştır.

Bu olağanüstü görüntü doğruluğu, çiğ 4K 30 FPS veya 1080P 60 FPS çekimi, sıkıştırılmamış 4K 24 FPS, 1440p 30 FPS veya 1080p 60 FPS’ye dönüştürüp stream yayınınıza aktarabilir. Yayıncıların her zaman alaka odağı olmasını sağlamak için Kiyo Pro Ultra’nın suni akıl destekli Surat İzlemeli Otomatik Odaklama özelliği, hakikat bokeh efekti sayesinde arka tasarıyı ustaca flulaştırırken keskin, sabit odak sağlamak için kullanıcının suratını takip eder. Tam bunlar, rastgele bir ek ekipman veya yazılıma gereksinim dinlemeden gerçekleşir.

30FPS’de Yüksek Devingen Aralık HDR desteği ile birleştiğinde Kiyo Pro Ultra yayıncıların hakikatçi renkler elde edebilmesini sağlamak için daha koyu veya daha sarih tonlarda dahi renkleri öne çıkaran görsel ayrıntılar ve dokular sunmak ismine, aydınlatmayı ve kontrastı otomatik olarak iyileştirirken fazla veya az pozlanmış alanları düzenler.   İçerik oluşturucular, ISO, deklanşör sürati, kaydırma, eğme ve daha fazla özelliği kapsamlı biçimde özelleştirip, içerik niteliklerinde ince ayar yapma işini Razer Synapse ile daha da ileri götürebilir.

Ayrıca Kiyo Pro Ultra, doğrudan, sorunsuz USB 3.0 irtibatsı aracılığıyla birkaç dakika içinde takılabilir ve çevrimiçi olabilir, bu da kullanıcıların gerçekten profesyonel video kalitesine süratli ve kolay ulaşım sağlamasına imkân tanır.

Razer Kiyo Pro Ultra hakkında daha fazla bilgi için lütfen buraya bakın. 5 Ocak 2023’te 299,99$ / 349,99€’dan başlayan maliyetlerle sadece Razer.com ve RazerStore’larda satışa sunulacak.  

Meta Quest 2 için tasarlanmış VR çevre birimleri

Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu

Razer ayrıca Meta Quest 2 için iki VR aksesuarı da tanıttı: Razer Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi ve Razer Surat Arayüzü. VR oyununu genişletmek ve konforu artırmak için Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi ve Surat Arayüzü, insan etmenlerinde lider bir uzman olan ResMed ile işbirliği içinde Razer tarafından Meta Quest 2 için geliştirildi.

Uzun süreli konfor ve ağırlık balanslı destek için tasarlanan Razer Ayarlanabilir Kafa Kayışı Sistemi, tüm kafa biçimleri düşünülerek oluşturulmuştur. Yüksek performanslı naylon malzeme eminlik, rahatlık ve dayanıklılık sağlarken, optimize edilmiş ağırlık dağılımı etkin reyin sırasında daha fazla denge sağlar. Yumuşak ayarlanabilir askılar, oyuncuların müthiş geçimlerini bulmalarına takviyeci olur ve süratli giyilen tasarım, oyuna devam etmede çok az kesinti sağlar.

Razer Surat Arayüzü, genişletilmiş konfor ve optimize edilmiş destek için geliştirilmiştir. Ultra ince dokulu ve profilli çeperlerle oluşturulan Razer Surat Arayüzü, surat basıncını ortadan kaldırır ve tıbbi sınıf, hipoalerjenik malzemelerin kullanımı cilt tahrişini eksiltmeye takviyeci olur. Arayüz aynı zamanda havalandırma sağlarken ışığı da maniler, böylece oyuncular tavizsiz bir sarmal tecrübeyi yaşarlar. Çatlaksız yüzey, daha iyi hijyen ve daha kolay paklik bakımı sağlarken konturlu 3D profil, konfor ve desteğin müthiş dengesini sağlar.

#Razer #CES #Razer Blade #Kyo Pro #Koltuk #Soundbar Yorumlar MK Okuru MK Okuru 7.01.2023 19:21 Kalan Kişilik : 300 Gönder Razer CES 2023'te yeni ürünlerini duyurdu
İlginize Sürükleyebilir 2022'nin en iyi oyunları belli oldu Yazı 2022’nin en iyi oyunları muhakkak oldu Merlin’in Kazanı okur anketi bitirildi ve 2022’nin en iyi oyunları muhakkak oldu. Rekabet başabaş gitti. Hangi iki oyunu söylediğimizi biliyorsunuz. 7.01.2023 17:20 HyperX Armada 25 inceleme Ürün Analiz HyperX Sembolde 25 analiz HyperX Sembolde 25 analiz içeriğimizde monitör kolu ile gelen ve iddialı özelliklere sahip olan monitörün ayrıntılarına yakından bakıyoruz. 7.01.2023 15:16 Oyun fiyatları artacak Reyin Haberleri Reyin maliyetleri çoğalacak Kantan Games’den analist Dr. Serkan Toto 2023 senesinde reyin maliyetlerinin daha da artırılacağını ön görüyor. İlk sinyaller gelmeye başladı dahi. 7.01.2023 13:48 Valorant'ın yani haritası Lotus duyuruldu Reyin Haberleri Valorant’ın başka bir deyişle haritası Lotus duyuruldu Riot Games Haziran 2022’de çıkan Pearl haritasından sonra oyuna gelecek dokuzuncu harita olan Lotus’u açıkladı. 7.01.2023 13:28 Ryan Reynolds FIFA 23 yorumlarında ortaya çıktı Reyin Haberleri Ryan Reynolds FIFA 23 yorumlarında ortaya çıktı Oyuncular, Deadpool’un cümbüşlü oyuncuyu Ryan Reynolds FIFA 23 oyununda yorum yaptığını ortaya çıkardı. Yeniden dalga geçiyor… 6.01.2023 16:04 PlayStation 5'inizi sakın dik kullanmayın Reyin Haberleri PlayStation 5’inizi sakın dik kullanmayın Yeni erişen bilgilere göre PlayStation 5’i dik kullanan oyuncuların makinelerinde ciddi sorunlar oluştuğunu ortaya koyuyor. 6.01.2023 15:09 PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye'de yapılacak eSpor PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye’de yapılacak En büyük espor turnuvalarından biri 2023 senesinde ülkemize geliyor. PUBG MOBILE Dünya Şampiyonası Türkiye’de yapılacak. 6.01.2023 14:47 Cep telefonu taksit sınırı yükseltildi Teknoloji Cep telefonu taksit sınırı yükseltildi Daha evvel 5.000 TL olarak tanımlanan cep telefonu taksit sınırı yükseltildi. Yeni sınır 12.000 TL olarak tanımlandı. 6.01.2023 14:17 AMD yeni işlemci ve grafik kartı modellerini tanıttı Teknoloji AMD yeni harekâtçı ve grafik kartı modellerini tanıttı AMD, CES 2023 fuarında yeni Ryzen masaüstü harekâtçıları ve grafik kartlarının yanı sıra bir dizi bültene imzalaydı. 6.01.2023 12:40 Popüler Haber Analiz Teknoloji Steam oyunlarına %500'e varan zamlar gelmeye başladı 1273 Steam oyunlarına %500’e varan zamlar gelmeye başladı Türk oyunu Gradually bir dakikada yüreğinizi hoplatıyor 546 Türk oyunu Gradually bir dakikada vicdanınızı hoplatıyor 2023'de en çok beklediğimiz 10 oyun 420 2023’de en çok beklediğimiz 10 reyin PlayStation 5'inizi sakın dik kullanmayın 389 PlayStation 5’inizi sakın dik kullanmayın Küresel konsol kıtlığı sona erdi 306 Küresel konsol kıtlığı sona erdi Daha Fazlası Spider-Man: Miles Morales PC inceleme 717 Spider-Man: Miles Morales PC analiz Marvel’s Midnight Suns inceleme 358 Marvel’s Midnight Suns analiz PGA Tour 2K23 inceleme 245 PGA Tour 2K23 analiz Pokemon Scarlet inceleme 221 Pokemon Scarlet analiz Genshin Impact inceleme 188 Genshin Impact analiz Daha Fazlası 400bin Euro'luk partiye sadece altı kişi katıldı 476 400bin Euro’luk partiye sadece altı şahıs katıldı Dünyanın en pahalı ekran kartı Kara Cuma'da ne kadar oldu? 470 Dünyanın en pahalı ekran kartı Kara Cuma’da ne kadar oldu? Yeni PS5 modeli bu yıl bitmeden tanıtılabilir 448 Yeni PS5 modeli bu sene bitmeden tanıtılabilir NVIDIA 5000 Serisi inanılmaz performans sunabilir 356 NVIDIA 5000 Serisi mucizevi performans sunabilir On yaşındaki çocuk VR setini almadığı için annesini öldürdü 325 On yaşındaki çocuk VR setini almadığı için annesini öldürdü Daha Fazlası

Categories: Teknoloji Haberleri
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ