PUBG'nin Xbox One sürümü yerlerde sürünmeye devam ediyor

PUBG’nin Xbox One sürümü yerlerde sürünmeye devam ediyor

Aralık 4, 2019 0

2017 yılında Battle Royale türünü milyonlarca oyuncuya yayan Playerunknown’s Battlegrounds, PC platformunun yanında Xbox One ve mobil platform için de çıktı. Ancak konsol tarafında sadece Xbox One tarafına erken erişim şeklinde çıkan başarılı yapımın sıkıntıları hala sona ermedi. Oyunculardan gelen geri dönüşe göre özellikle oyunun Miramar isimli çöl haritasını konsolda düzgün bir şekilde oynamak neredeyse imkansız. Ortaya çıkan hataların yanı sıra devamlı olarak oyuncuların başına gelen FPS düşmeleri, oyuncuları çileden çıkarttı.

PUBG’nin Xbox One sürümü bir türlü düzeltilemedi

Fakat bu gibi FPS düşme sorunlarının sadece Xbox One S ve Xbox One‘ın düz modelinde yaşandığını belirtelim. Yani Xbox One X‘in güçlü donanımı, bu tarz sorunların önüne geçebiliyor. Fakat PUBG Corp. geliştiricileri, bu durum üzerinde çalışacaklarını belirtiyorlar. PC tarafında bu tarz optimizasyon sorunlarını geride bırakan geliştiriciler, muhtemelen aynı çabayı oyunun konsol sürümü için de göstereceklerdir.

Diğer bir yandan oyunu PlayStation 4 ve Nintendo Switch‘e ne zaman çıkacağı belli değil. Tahminler ise seneye oyunun PlayStation 4’e çıkacağını düşünüyor.