PUBG'nin Mobil versiyonu batı ülkelerinde yayınlanmaya başladı

PUBG’nin Mobil versiyonu batı ülkelerinde yayınlanmaya başladı

Aralık 5, 2019 0

PUBG Mobil en az banal versiyonu kadar konuşulacağa benziyor. Hali hazırda PC ve Xbox One için çıkmış olan PUBG’nin mobil versiyonu ilk olarak Çin’de yayınlanmış ve büyük bir oyuncu kitlesine de sahip olmuştu. işte PUBG Mobil‘in batı versiyonu da yavaş yavaş yayınlanmaya başladı.

PUBG Mobil, Türkiye’ye geldi mi?

Oyunun mobil versiyonu an itibari ile Kanada için açılmış vaziyette. beta olarak açılan bu versiyonun APK dosyaları da natürel olarak internette yayınlanmaya başladı. Başka Bir Deyişle dilerseniz bu dosyalar sayesinde PUBG Mobil‘i uslu telefonlarınızda oynayabilirsiniz.

Tıpkı PC ve Xbox One versiyonunda olduğu gibi 100 şahsiyet bir oynanış sunan PUBG Mobil‘in bu versiyonu da Unreal Engine 4 ile geliştirildi. ihtiyaç olarak Android 5.5 ve üzeri isteyen PUB Mobil‘i oynayabilmek için ayrıca telefonunuzda 2GB ve üzeri olması da gerekiyor. 

Oyunun öbür ülkeler için Google Play Store üzerinen ne zaman yayınlanacağı ise belirli değil. tabi ülkemize gelip gelmeyeceği mevzusunda da henüz bir söyleme yapılmadı ama oyuncu rakamını göz önüne alırsak muhtemelen öbür ülkeler ile beraber Türkiye Google Play Store için de yayınlanacaktır diye düşünüyorum. Son olarak oyunun mobil versiyonunun nasıl gözüktüğünü merak ediyorsanız bilgisayarda oynadığımız PUB Mobil videosuna göz atabilirsiniz.