PUBG Mobile'ın Geliştiricisi Tencent'in İzin Almadan Uygulama Yayınlaması ve Aktüellemesi Menedildi

PUBG Mobile’ın Geliştiricisi Tencent’in İzin Almadan Uygulama Yayınlaması ve Aktüellemesi Menedildi

Aralık 2, 2021 0

Dünyanın en büyük reyin işletmeleri sıralamasında en başlarda yer alan Çin merkezli Tencent, bugün Çin hükümetinin yeni bir arzıyla karşılaştı. Çin’in devleti tarafından idarenen China Central Television’ın CCTV açıklamasına göre Çin Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, Tencent Holdings’i yeni uygulamaları ve aktüellemeleri yayınlamadan evvel analize yollamakla mesul yakalayacak.

Çin, Tencent’in oyunlarında veya sosyal medya uygulamalarında rastgele bir uygulama veya aktüelleme yayınlamadan evvel neden bunları analize alacağına da bir mazeret gösterdi. Buna göre Tencent’in bazı uygulamalarının, kullanıcıların haklarını ve çıkarlarını ihlal ettiği tespit edildi. 

Tencent açıklama yaptı:

tencent

Mevzuya ait Tencent’deri açıklama gecikmedi. İşletme, açıklamasında “Uygulamalarımızdaki kullanıcı koruma özelliklerini geliştirmek için kesintisiz çalışıyoruz ve ayrıca mevzuata uygunluğu sağlamak için alakalı devlet müesseseleriyle iş birliği yapıyoruz. Uygulamalarımız çalışır ve indirilebilir vaziyette.” ifadelerine yer verdi.

Çinli finans medya kuruluşu Yicai’nin daha evvel yayınladığı bir raporda, alakalı bakanlığın 24 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında tüm mobil uygulamaların ve aktüellemelerin yayınlanmadan evvel takribî yedi günlük bir tahlilden geçmesi gerektiği belirtilmişti. Çinli tertip ediciler, geçtiğimiz sene ülkenin teknoloji işletmelerini tekelci tavırlarla ve kullanıcı haklarını ihlal etmekle yargılamış, firmalar üzerinde baskı kurmuştu.

Tags: Tencent'in İzinsiz Uygulama Yayınlaması Yasaklandı Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ