PubG Global Championship Finalleri'nde şampiyon Gen.G

PubG Global Championship Finalleri’nde şampiyon Gen.G

Aralık 3, 2019 0

24-25 Kasım tarihlerinde Amerika’nın Oakland kentinde reelleştirilen PubG Global Championship 19 bitirildi. Bizler de şirketin misafiri olarak bu aktiflikte yerimizi aldık. Öncelikle söylemem gerekiyor ki geçtiğimiz sene asıllaşan faalliğe oranla, bu yıl çok daha büyük ve tesirli bir organizasyon tertip edilmiş. Maçları takip etmesi, hem daha basit hem de daha cümbüşlü idi. Oldukça güçlü geçen karşılaşmalar sonunda Gen.G, 16 ekip arasından sıyrılarak, turnuvayı birinci bitirdi. Kitlesel fonlama ile toplamda 4 milyon dolarlık mükâfat havuzu bulunan aktiflikte, şampiyonluğu göğüsleyen Gen.G, toplam mükâfatın yarısı olan 2 milyon dolarlık mükâfatın da sahibi oldu.

PubG Global Championship Finalleri’nde şampiyon Gen.G

Buraya gelene kadar bir hayli sürpriz ile geçen ön üzüntüye ve yarı final turlarında gösterilen zaferler özellikle Faze’in son maçta mükemmel geri dönüşü finallerin oldukça çekişmeli geçeceğini gösteriyordu. Neticede oyuncular bir sene süresince bu faalliğe hazırlanıyor. Finale özel hazırladıkları taktikleri ne kadar iyi ve galibiyetli olursa, bizlerin de aldığı sevinç o kadar üst seviyelerde oluyor.

PubG Global Championship Finalleri'nde şampiyon Gen.G

Paraşütünü açan şampiyon doğmuş

Toplamda iki gün süren PubG Global Championship 19, altısı ilk gün, altısı da ikinci gün olmak üzere toplam 12 karşılaşma yapıldı. Bu karşılaşmaların genelinde ilk sırayı alanlar değişse de her maçta oldukça iyi puan toplamayı sağlayan Gen.G, şampiyon olarak aktiflikten böldü. Ama şahsi olarak belirtmem gerekirse bu turnuvanın kazananı PubG oldu. Neden diye de sorarsanız, bu kadar galibiyetli bir aktiflik ve sevinçli karşılaşmalar ile beni gerçekten kazandılar.

Bir çoğunuzun bildiği üzere PubG Global Championship, her yıl dünyanın değişik bir şehrine tertip ediliyor. Geçen yıl PubG Global Invitation ismi ile Berlin’de tertip edilen faalliğe, bu yıl Oakland konut sahipliği yaptı. 2018’de ülkemizden Reyin Hizmetleri’nin katıldığı turnuvada bu yıl ne yazık ki bir Türk ekibi yer almadı. Ancak TSM’nin Team SoloMid oyuncularından Ömer “IROH” Çakıldeveli ülkemizi temsil etme şansını tuttu. İlk gün oldukça iyi bir seri tutan TSM ekibi faalliği 7. sırada bitirerek 80.000 USD’lik mükâfatın da sahibi oldu.

PubG Global Championship Finalleri'nde şampiyon Gen.G

Turnuvanın bir hayli gözdesi vardı. Özellikle Gen.G, Faze Clan ve Na’Vi gibi ekipler hiç beklenmedik hücumlar ile balansları kesintisiz olarak değiştirdi. Ancak gözde olarak gösterilmemesine karşın, kesintisiz oyunun balansını değiştiren öteki ekiplerden de galip gelenler olunca maçların coşku seviyesi de kesintisiz olarak en tepe noktada idi. Salonda izleyici olarak katılanların da bu saldırılara verdiği tepkiler, netlikle izlemeye kıymet bir etraf oluştudu. Benim gözdem 4AM ve TSM idi. 4AM oldukça iyi olsa da son maçlara kadar çok varlık gösteremedi. 9. karşılaşmada başlayan çıkışları ile liderlik koltuğuna otursalar da son maçtaki büyük bozgunu sonrası, faalliğe “5 dakikada 2milyon dolar kaybeden ekip” olarak damga vurmalarını sağladı.

PubG Global Championship Finalleri'nde şampiyon Gen.G

Tags: Aksiyon, Blue Hole Studio, First Person Shooter, PC, Playerunknown's Battlegrounds, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts