Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Pool of Radiance: Ruins of Myth Drannor

Aralık 4, 2019 0

Bu yazı Ozan Uzun ve Fatih Arpacı tarafından hazırlanmıştır.

Büyücü Shal ustasının intikamını almaya çalışmaktadır; ama önce katili bulmalıdır. Kompleks bir karakter olan eski ranger yeni hırsız Ren sevgilisinin suikastçisini aramaktan başka amacı olmayan bir kaybedendir. Rahip Tarl elinde tanrısının çekiciyle, yaşayan ölülerle savaşacaktır……

“Başını kaldıracak vakit bulduğu anda güç sopasını Yarashın yanındaki balığımsı yaratığa sonrada Yarasha doğrulttu ,ve anlaşılmayan sözcükler mırıldandı. Şimşekler havayı deldi ve hedefine ulaştı. Yaratık paramparça oldu , patlamanın etkisiyle Yarash havaya fırladı. Basit bir büyüyle dengesini sağladı ama bir şimşek daha onu yakaladı ve duvara büyük şiddetle çarptı. İki büyücünün……..”

“Tarl bekledi ve Tyr in çekicini tekrar ejderhaya doğru fırlattı. Tam o anda ejderha kafasını ona doğru uzattı. Parlak yeşil şimşek ve çekicin mavi ışığı bir an ini aydınlattı.Ejderha çekicin ona çarpışından sonra toparlandı ve yeşil parlak şimşek Tarlı yakaladı. Rahibin bedeni dev bir çekiçle vurulmuş gibi geriye uçtu. Etinin yanık kokusu ini sardı. Tyr’ın çekici…..”

“Ren bir dağcının kazmalarla dağa çıkışı gibi iki kılıcıyla ejderhanın sırtını delik deşik etti. Dev kuyruk neredeyse onu uçuracaktı fakat Shal’ın büyülerinin bir tanesi ejderi oyalarken boynuna çıkmayı başardı. Tüm gücüyle ejderin omuz tendonlarına kılıçlarını batırmaya başladı.”

Pool of Radiance denen romanın yıllar önce bir bilgisayar oyunu yapılmıştı. SSI klasiklerinden olan bu oyun oldukça da tutulmuştu. Fakat bu oyuna özel ilgimin sebebi ilk oyunu oynamış olmam değil; ilk okuduğum fantasy romanının bu olmasıydı. Fakat sonra oyunu oynama gafletinde bulundum. Oyunun romanla alakası yok. Tuhaf bir gelecekte geçiyor. Önce Pool of Darkness zannettim ama değil. Birisi uydurmuş bir şeyler… Karşımıza ilk önce demo çıkıyor; Elmnister’ı görünce heyecana kapılabilirsiniz ama kapılmayın. Oyun yıllardır beklediğimiz 3th edition kurallarıyla ödüllendirilmiş… Karakterleri zar atmadan puan dağıtarak yaratıyorsunuz. İlgimi çeken başka bir şey de gnome seçemememiz; ama half orc alternatifi eklenmiş. Sizi bilmem ama ben orcları hiç sevmem.

Programcılar böyle bir oyun yaparak ne umdular acaba çok merak ediyorum. Daha da uzatmadan oyunun konusuna geçiyoruz.

Çok kötü bir “şey” New Phlan şehrinin altındaki orijinal Pool of Radiance’yi etkilemektedir ve oradan bir güç dalgası hızla yayılmaktadır, dalganın dokunduğu her yaratık undead’e dönüşmektedir. Biz de oyuncular olarak kendi halinde takılan bir grup olarak gezinirken her zaman olduğu gibi kendimizi bu konunun içine bir yerinden dahil buluruz ve o “şey”i araştırmaya başlarız.

Tags: PC, pool of radiance ruins of myth drannor, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts