Playerunknown's Battlegrounds'u konsolda kaç şahıs oynuyor?

Playerunknown’s Battlegrounds’u konsolda kaç şahıs oynuyor?

Aralık 5, 2019 0

Geride vazgeçtiğimiz aylarda PUBG’yi 1.0 versiyonuna geçiren geliştirici takım, oyunun bütün versiyonundan aldıkları geri dönüşlerden oldukça hoşnut vaziyetteler. İlk olarak PC platformuna çıkan Playerunknown’s Battlegrounds, geçtiğimiz Aralık ayında konsol tarafında Xbox One için de çıkmıştı. PC tarafında 30 milyon kopya satmayı muvaffak olan ve 3 milyon faal oyuncu sayı barajını geçen Playerunknown’s Battlegrounds, söylenen son bilgilere göre Xbox One tarafında 5 milyon satmayı başarmış.

PUBG, Xbox One’da da yüksek satış sayılarına erişti

Oyunu PC platformunda bir biçimde bir standart hale getiren geliştirici takım, aynı nitelikli konsolda da sağlamak istiyor. Zira çoğu oyuncu konsolda FPS düşmesinden davacı vaziyette. Şu anda konsolda 30 FPS seviyesinde çalışan oyunun 5 milyon satış sayısına ulaşması fena durmuyor. Oyunun sahip olduğu performans kasvetleri giderilirse, bu rakamın çoğalacağından kuşku yok.

Diğer bir yandan hala PC platformunda da ufak optimizasyon meselelerinin olduğunu belirtelim. Bazı oyuncular hala haritanın geç yüklenmesi gibi meselelerden davacı vaziyetler. Oyuncularını Fortnite‘a kaptıran takım, giden oyuncuları geri döndürmek için ellerinden geleni yapıyorlar.