PC Fooball 2007

PC Fooball 2007

Aralık 3, 2019 0

Hangi tür oyunlar sabahlara kadar oynanır? Hangisinde hüznü, sevinci, endişeyi, korkuyu, coşkuyu ve öfkeyi yoğun şekilde hissedersiniz? Cevap tabii ki futbol menajerliği oyunlarıdır! Birçoğunuzun aklında şu sahne canlanacaktır; sabahleyin günün ilk ışıklarıyla beraber kazanılan şampiyonluğun kutlamaları, çevrede uyuklayan arkadaşlarınızı uyandırmıştır. İçinizdeki coşku, uykusuzluğunuzu alıp götürmüş; yeni sezonun hazırlıkları sürerken, başarınızı yineleme planları aklınızda yer etmeye başlamıştır…

FM o tahttan iner mi?

Bu büyük keyfi internet üzerinden başka kullanıcılarla yaşamak, ayrı bir deneyimdir. Sigames gibi bu alanda en önde koşan firmaların yanında, özellikle online menajerliğe ağırlık vermiş firmalar da mevcut. Bunlardan bir tanesi, İspanyol firması Gaelco. Daha önce Professional Manager 2005 ve 2006’yı yapan ekip, şimdi de PC Football 2007’yi hazırlıyor. Bu isim değişikliği yapımın genel oyun şablonuna etki etmiyor. Şu an geliştirilme aşamasında olan PC Football, bir menajerlik oyunu!

Yapımın ilk dikkat çeken özelliği 3 boyutlu bir maç motoruna sahip oluşu! Bu sayede menajerlik oyunlarında görselliğe önem verenler memnun olacak. Açıkçası benim kanaatimce, gerçekçi hazırlanmış bir futbol yapay zekâsı her şeyin üstünde yer alıyor. Grafikler ne kadar başarılı olursa olsun, saha içindeki saçmalıklar beni yapımdan soğutuyor. Umuyorum ki PC Football 2007, bu yöndeki beklentilerimizi karşılar.

Arayüz çoğu menajerlik oyununda sıkıcı ve karmaşıktır. Gaelco firması kullanıcılara gayet kullanışlı ve sıkıcı olmayan bir arayüz hazırlıyor. Futbolcuların rakamsal verileriyle dolu karışık tablolar karşımıza gelmeyecek. Onun yerine sporcuların özellikleri, Mental, Physical, Technical, Pass, Shoot, Tactical ve Keeper olarak 7 başlığa ayrılmış. Böylelikle kullanıcıların sayılar arasında boğulması bir nebze olsun önlenmiş. Sporcu değerlerine baktığımızda 0’dan 99’a kadar sayılar olduğunu görüyoruz. Buna ek olarak yıldız sistemi de mevcut. Yani futbolcunun toplam değeri sayısal olarak değil, yıldız sistemiyle gösteriliyor.

PC Football 2007 için 20’den fazla futbol stadyumu modellenmiş. FIFPro’dan lisansları alınmış 24 farklı ligden seçtiğimiz takımları, 80 kadar taktik ve stratejik varyasyonla yöneteceğiz. Öyle ki takımınız savunmadayken, hücumdayken ve orta alandayken farklı stratejiler uygulayabileceğiz.

Online olan 2 farklı mod bulunacağı planlanan yapımda, ister kupa ister lig organizasyonunda boy gösterebileceksiniz. Offline ortamda test ettiğiniz takımları, internet üzerinden rakipleriniz ile karşılaştıracaksınız.

Futbolsever oyuncuların muhakkak ilgisini çekeceğini düşündüğüm PC Football 2007, 10 Ekim 2006 tarihinde raflara yerleşmiş olacak. Yapımcılar şimdiden oyunla ilgili sistem gereksinimini açıkladılar. 1 GHz işlemci, 256 MB RAM, 64 MB ekran kartı ve 2 GB boş disk alanı, PC Football 2007’yi oynayabilmeniz için yeterli olacak. Bakalım menajerlik oyunları pastasından Gaelco nasıl bir pay alacak? Bunu ilerleyen günlerde, 10 Ekim 2006’da göreceğiz.

Tags: PC, pc fooball 2007, Spor Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts