Oyunu çıksın dediğimiz diziler

Oyunu çıksın dediğimiz diziler

Aralık 5, 2019 0

Galeri / Oyun

Oyunu çıksın dediğimiz diziler

İzlerken hayal kurmak Oyunu çıksın dediğimiz diziler Aranızda artık TV izleyeniniz var mı bilmiyorum lakin ben uzun zaman önce bıraktım, ancak çok ender durumlarda birkaç saatliğine karşısına geçiyorum. Nitekim artık herşeyi inernet üzerinden izleyebildiğimiz için yeni TV’miz bilgisyarımız oldu.

Özellikle son birkaç yıldır Amerikan ve İngiliz dizilerinin izlenme sayısının artması internet üzerinden ve bilgisayardan dizi izleme akımını geliştirdi. Şimdi geldik işin kımıl kımıl olan tarafına. Hepimizin izlediği hayranı olduğu bir veya birkaç tane dizi vardır elbette. Peki bu dizileri izlerken “Acaba bunun oyunu çıksa nasıl olur?” diye düşündünüz mü? Evet, farkındayız bu zamana kadar uyarlama oyunlar, filmler, vs. genel olarak hep hüsran olmuştur ancak yine de hayal kurmak güzel değil mi?

Listeyi oluştururken Lost, ER gibi artık izleyen izlemeyen herkesin bildiği tarzdaki dizileri koymamaya özellikle özen gösterdik. Çünkü bu listenin bir amacı da sizlerle neleri izlediğimizi paylaşıp yeni tadlar sunmak. Dolayısı ile listede adını hiç duymadığınız dizilerle karşılaşabilrsiniz.

1. Supernatural
İblisler, melekler, vampirler, zombiler, hayaletler, Lucifer, Gabriel. Bu iki kardeşin daha öldürmediği ne kaldı acaba? Dean ve Sam’in maceralarının anlatıldığı Supernatural hem draması hem aksiyonu hem de efektleri ile kısa zamanda büyük bir hayran kitlesini ulaştı. Usta bir stüdyonun elinde şöyle film tadında mükemmel bir senaryo ile çok çok güzel bir oyun elbette ki çıkabilir bu diziden.

Bir iki hafta içinde yedinci sezonuna başlayacak olan dizide son sezonu izlemiş birisi olarak neler olacağını çok merak ediyoruz açıkçası.

1 Oyunu çıksın dediğimiz diziler 2. Fringe
Hey! CSI’ın kışkırtıcı bir oyunu oluyorsa Fringe’in neden olmasın? Eski bir dahi dolandırıcı, bir FBI ajanı ve kafayı kırmış bir bilim adamının içinde yer aldığı senaryoyu düşününce aklıma bir anda MDK geldi açıkçası. Bu üçlüyü ayrı ayrı yönettiğimiz güzel bir adventure oyunu iyi olmaz mıydı? Walter bizlere bilimsel açıklamalarda bulunur, Peter hayattaki kurnazlıkları öğretir, Olivia’da Olivia olur işte.

2 Oyunu çıksın dediğimiz diziler 3. Game of Thrones
Evet farkındayız GoT için hali hazırda iki oyun yapılıyor zaten. Ancak ne yazık ki ikisi de, özellikle RPG olanı fazla umut vaadetmiyor. Umarız yanlış çıkarız fakat şu an için görünen bu. Öte yandan bu tarzda zengin bir içeriğe sahip hikayeyi kullanmanın birçok yolu var. En başında Elder Srolls tarzında bir seri yakalayabilirsin. Açık dünya bir RPG, hele ki Westeros Kingdom gibi bir yerde oldukça hoş karşılanırdı. İçine kitaptaki veya dizideki olaylardan esinlenerek güzel bir senaryo da ekledin mi, bir de diziden bir iki karakteri karşımıza çıkardın mı işte o zaman tadından yenmezdi.

3 Oyunu çıksın dediğimiz diziler 4. Eureka
Bilmiyorum kaçınız duydunuz bu diziyi ancak Eureka gerçekten çok eğlenceli bir dizi. İkinci dünya savaşı sırasında Albert Einstein ve ekibi tarafından hükümet desteği ile kurulmuş olan Eureka adlı kasaba, içerisinde sadece bilim adamlarını barındırıyor. Dolayısı ile garip olayların ardı arkası kesilmiyor. Birgün yolu buradan geçen bir federal ajan, başından geçen inanılmaz olaydan sonra buranın şerifi oluveriyor ve macera başlıyor. Global Dynamics’in içinde barındırdığı gizem, bir kasaba dolusu dahi ve sıradan bir Amerikalı olan şerif Carter ile Eureka’dan tatlı bir aksiyon macera oyunu çıkabilir. İçine bir iki de puzzle eklediğimizde değmeyin keyfimize.

4 Oyunu çıksın dediğimiz diziler 5. Psych
Shawn Spencer hayatını boş boş geçiren, hiç bir işte tutunmamayı felsefe haline getirmiş 30 yaşında bir çocuktur. Lakin Shawn’ın babadan kalma bir yeteneği bulunmaktadır. Resimsel bir hafızası, herkesin kaçırdığı ufak detayları görme gibi becerisi ve çok laf yapan bir çenesi vardır. Geri döndüğü memleketi Santa Barbara’da insanları medyum olduğuna inandırarak polis ile birlikte cinayetleri çözmeye çalışan Shawn, çocukluk arkadaşı Gus ile bu işte kısa zamanda epey yol alırlar. Komedi, gizem, macera gibi öğeleri içinde barındıran Psych’ın bize göre Sherlock Holmes tadında bir macera oyunu oldukça hoş olurdu. Yeter ki karakter modellemeleri iyi olsun.

Evet işte listemiz bu şekilde. Elbette burada sizlerin görmeyi bekleyip de göremediği pek çok dizi var zaten o yüzden bu bizim listemiz. Ama sizleri de açıkta bırakmak istemeyiz. Galerinin aşağısına hangi dizileri oyun olarak görmek istediğinizi ve ne tür oyun olmasını istediğinizi yazın biz de bir dahaki sefere onları değerlendirelim. Hatta belki bunun ile ilgili bir anket bile yapabiliriz değil mi?

#galeri #oyun olabilecek diziler #fringe #supernatural #psych #game of thrones #eureka #dizi #show #internet Yorumlar 97 MK Okuru MK Okuru 05.12.2019 16:20 Kalan Karakter : 300 Gönder

Tags: dizi, eureka, fringe, Galeri, game of thrones, İnternet, oyun olabilecek diziler, psych, show, supernatural Categories: Oyunlar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts