Overkill's Walking Dead oyunundan şahane bir video geldi

Overkill’s Walking Dead oyunundan şahane bir video geldi

Aralık 4, 2019 0

TV serisi hala çok izlenenler arasında yer alsa da eski popülerliğini ve reytinglerini kaybeden Walking Dead‘in yeni oyunu uzun süredir yapım aşamasında. Overkill ekibi tarafından birkaç yıldır geliştirilen oyun uzun süren sessizliğini bozmuş ve geçtiğimiz Aralık ayında oldukça iddialı bir video ile karşımıza çıkmıştı. İşte 3 yılı aşkın bir süredir geliştirilen ve Payday oyununu da yapan ekip tarafından geliştirilen yeni Walking Dead oyunu için bir video daha yayınlandı. 

Overkill’s The Walking Dead’in yeni videosu yayınlandı

Overkill’s The Walking Dead‘in bu videosuna baktığımızda maalesef oynanış namına bir şey göremiyoruz. Tıpkı ilk videoda olduğu gibi CGI bir video yayınlayan ekip daha çok oyunun tema ve atmosferi üzerinde durmuşlar. Bu videoda ise oyunda yer alacak dört farklı karakterden biri olan Maya‘nın hikayesine odaklanılmış. Hastanede patlak veren zombi istilasını görüyor ve Maya‘nın geçmişine dair bu izlerden sonra karakterin oyunda nasıl gözüktüğüne de şahit oluyoruz.

Daha önce yapılan açıklamalarda oyunun Amerika’nın başkenti olan Washington’un düşüşünü konu edineceği belirtilmişti. 505 Games‘in sonbahar 2018 çıkış tarihini verdiği oyunu co-op olarak da oynayabileceğiz. Tamamen açık dünya dinamiklerini barındıracak olan yapımda RPG elementlerinin olacağı da belirtilmişti. Oyunun bu videosuna aşağıdan göz atabilirsiniz.