OPPO Watch 2’nin işlemcisi ortaya çıktı

Mayıs 31, 2021 0

Ortaya çıkan söylentilere nazaran OPPO Watch 2, Snapdragon Wear 4100 yonga setinden güç alacak. Söylentiler doğruysa aygıt, bu işlemciyi kullanan ikinci akıllı saat modeli olacak.

Yonga seti kullanımında akıllı saat üreticileri yavaş davrandı

Qualcomm, akıllı saatler için üretilen yonga setlerini piyasaya sürmede yavaş davrandı, lakin akıllı saat üreticileri yonga setlerini aygıtlarına ekleme konusunda daha yavaştı. Uzun bir müddet Android Wear ve Wear OS aygıtları, Snapdragon Wear platformunun en optimize edilmemiş sürümünde çalıştı. Şu anda sırf Mobvoi TicWatch Pro 3, 11 ay evvel piyasaya sürülmüş olan en son Snapdragon Wear 4100‘de çalışıyor.

Bu yılki akıllı saat kuşağının, bir sıçrama yapacağına dair öngörü bulunuyor. En son gelen söylenti, 42mm ve 46mm boyutlarında yedi model olacağına ve altı adet renk seçeneği bulunacağına değiniyor. Bu yükseltmelere karşın OPPO’nun, Apple Watch‘a benzetilen kare biçimindeki dizaynını sürdüreceği düşünülüyor.

Her ne kadar söylentileri ve teaserları göz önünde bulundursak da, kimi baş karıştırıcı noktaları bulunuyor. Ambiq Apollo4s, düşük güç modu ile OPPO’nun RTOS’unu çalıştırmak için kullanılan bir yardımcı işlemci olabilir ve sırf Çin modeline özel sunulabilir. Her iki durumda da söylentiler, OPPO Watch 2 küresel versiyonunun evvelki aygıtı üzere Wear OS kullanacağına işaret ediyor.

Sizin bu söylenti hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

Tags: Akıllı Saat, Wear Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts