Netflix ve Spotify Uyuştu: Popüler Dizilerin Müzikleri Artık Resmen Spotify'da

Netflix ve Spotify Uyuştu: Popüler Dizilerin Müzikleri Artık Resmen Spotify’da

Aralık 4, 2021 0

Son senelerin en popüler içerik platformlarından birisi olan Netflix, platformuna ilave ettiği hemen hemen her içeriği ile dikkat toplamayı muvaffak oluyor. Platformun kullanıcılarına sunduğu içerikler genellikle internet üzerinde oldukça popüler oluyor ve meme’lerden Instagram filtrelerine kadar pek çok alanda kullanılıyor.

Dizilerin ve filmlerin internette popüler bir ‘ikon’ haline dönüşmesine ek olarak bu içeriklerin müzikleri de oldukça alaka sürüklüyor. Spotify üzerinden pek çok kullanıcı, The Witcher ve La Casa De Papel gibi dizilerde geçen müzikleri tek tek aratarak bir çalma listesi haline getirmeye çalışıyor. Ancak görünen o ki Spotify ve Netflix’in yeni ortaklığı sayesinde artık beğendiğiniz dizi ve filmlerin müziklerine basitçe ulaşabileceksiniz.

Netflix Hub artık Spotify’da

Spotify’ın resmî sitesinden yapılan açıklamaya göre, platformda Netflix içeriklerine özel bir sayfa oluşturuldu. Netflix Hub ismi verilen bu sayfada La Casa De Papel, Red Notice ve Cowboy Bebop gibi dizi ve filmlerin çalma listeleri bulunuyor. Kullanıcılar ise bu çalma listeleri sayesinde izledikleri içeriklerdeki şarkılara basitlikle ulaşabilecek ve uslarına kazınan ‘o’ şarkıyı basitçe bulabilecek.

Natürel ki Netflix Hub kullanıcılara yalnızca şarkı sunmuyor. Netflix ve içerikleri ile alakalı podcast’lerden müziklerin nasıl yapıldığına dair sahne art kayıtlarına kadar bir hayli içerik de Netflix Hub’da bulunabilecek.

Bu ortaklık henüz çok yeni olduğu için Netflix Hub’da çok fazla içerik olmasa da yapılan açıklamada devamlı olarak yeni içeriklerin ilave edileceği belirtiliyor. Netflix Hub, şu anda Türkiye de dahil olmak üzere pek çok ülkede kullanıma açılmış gidişatta. Netflix Hub’a ulaşmak için burada bulunan iletişimi kullanabilir ya da Spotify’da arama kısmını Netflix yazarak içeriklere erişebilirsiniz.

Tags: Spotify ve Netflix'in Ortak Projesi Netflix Hub Tanıtıldı Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ