MSI GTX1050 oyun testlerinde nasıl bir performans sunuyor?

MSI GTX1050 oyun testlerinde nasıl bir performans sunuyor?

Aralık 4, 2019 0

MSI GeForce GTX 1050 ekran kartı aslında giriş seviyesi olarak nitelendirilse de fiyat performans anlamında oldukça iddialı bir kart. Yani bu kartı aldığınızda fullhd çözünürlükte bütün oyunları oynayabileceğinizi söyleyebiliriz. 

MSI geForce GTX 1050 İnceleme

Karta baktığımızda MSI‘ın siyah ve kırmızı tonlamalarını kullandığını görüyoruz. MSI‘ın Twin Frozr teknolojisini kullanan bu modeli, hem güç tüketimi hem de soğutma anlamında oldukça başarılı bir iş görüyor. İki adet fanı ve soğutma borusu sayesinde sıcaklığı dengeleyen bu kart, en baba oyunlarda bile 60 – 62 derece civarında çalışıyor. Zaten 60 derecenin altında fanların durduğunu ve bu sayede gürültü anlamında da başınızı ağrıtmayacağını söyleyebiliriz.

GDDR5 ve 128 bit bellek arayüzü bulunan MSI GTX 1050, 2 Gb ram kapasitesine sahip ve kartın 75 Watt güç tüketimi bulunuyor. HDCP desteği bulunan kartın üzerinde 1 adet display port, 1 adet dvı portu ve tabi ki 1 adet de HDMI portu bulunmakta. İşte teknik detaylarını verdiğimiz kart için hazırladığımız bu videomuzda, MSI GTX 1050‘nin oyun performansına da göz atıyoruz.