Men of Valor

Men of Valor

Aralık 3, 2019 0

Oyun yapımcıları aslında yatıp kalkıp, Vietnam temasına dua etmeliler. Farkındaysanız Vietnam Savaşı önemli bir malzeme. Bu temayı işleyen oyunlar hakkında tahmin yürütmek hiç de zor olmuyor. Yine karşımızda, Vietnam Savaşı. Genellikle olduğu gibi, Men Of Valor: Vietnam’da FPS türünde bir savaş oyunu olarak karşımıza çıkacak.

Her zaman olduğu gibi, Men Of Valor’da da Vietnam Savaşı’na katılma fırsatını elde etmiş olan, bir karakterimiz olacak. Dean Shephard. Savaşın en sıcak anlarını, o ve asker arkadaşları ile birlikte yaşayacağız. Görev bazlı bir oynanışın bulunacağı oyunda, içerik olarak gerçekçilik üzerinde oldukça duruluyor, yani askerlerimizin giyimleri, kullandıkları silahlar, karşılaşacakları tehlikeler, tuzaklar gibi öğeler, tamamen savaşlardaki gibi aynen oyuna aktarılacak. Görevlerimizde yandaşlarımız olacak ve onlarla birlikte omuz omuza çarpışacağız. Yandaş derken, askerlerin hepsi bizimle aynı işi yapan, daha doğrusu bizi taklit eden adamlardan oluşmayacaklar. Bazıları düşmana ateş açarken, bazıları uzaktan destek verebilecek, bazıları medic olarak yaralı askerlerin yardımlarına koşacaklar. Bazıları ise, ağır silahlar ile bize katkıda bulunacaklar. Yeri gelecek, hava yardımcı isteyebilecek ve belki de kendi hayatımızı kendimiz kurtarabileceğiz. 

Geniş çapta bir cephanemiz bulunacak, fakat her türlü silahı üzerimizde taşıyabilmek gibi bir lüksümüz olamayacak. Aynı anda 3 silah taşıyabileceğiz ve bunlara el bombaları da dahil olacak. Öldürdüğümüz askerlerin üzerinden silahlar ya da cephane alabileceğiz, tabi üzerimizde fazla varsa bırakmak kaydıyla. Tanıdık birçok silahı bulabilmek mümkün olacak. Ağırlıklarıyla, oyundaki hareket hızımızı da etkileyecekler. Etkili bir silah, aynı zamanda ağır ise, biraz daha yavaş hareket edeceğiz.

Yapay zeka konusunda, oyun kendisini daha çok göstermeye çalışıyor. Şöyle ki, bizim askerimiz ile birlikte diğer askerler arasındaki etkileşim üst düzey olacak. Birbirimize görev alıp verebileceğiz ve birçok konuşmaya şahit olacağız. Yeri gelecek, askerler arasındaki şakalaşma, motive edici konuşmalara rastlayacak; ateşli bir savaş oyuncusu isek, savaşın stresinden belki de birazcık uzaklaşabileceğiz. Savaş alanında da birçok etkileşim ve etki-tepki olayları ile karşılaşacağız. Grup halinde yürürken, etrafımızı kontrol etmek ve dikkatli olmak zorunda kalacağız, çünkü her an bir bubi tuzağına kurban gidebiliriz. Çatışırken iyi siper almak ve kendimizi kollamak önemli olacak. Öldürdüğümüz bir askerin üzerini araştırmak için, ona doğru hareketlendiğimizde, saldırıya çok daha açık olacağız ve düşmanlar da bu açığımızda yararlanabilmek için ellerinden geleni yapacaklar. 

Yaralanma sistemi de değişik, vurulduğumuz zaman sağlığımızın gitmesinin yanında, yeni bir gösterge açılıyor. Bu gösterge, yaralandıktan itibaren başlayan kan kaybımızı gösterecek. Yaralıyken, tekrar vurulmak daha çok kan kaybı ve ölüme daha çok yaklaşmak anlamına gelecek. Bu yüzden, eğer yaralanırsak, ya bir medic bulup yaramızı kapatmalı, ya da çevrede bulabileceğimiz sağlık paketlerine başvurmalıyız, aksi takdirde yavaş yavaş kan kaybedip ölebiliriz

Tags: Aksiyon, men of valor, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts