Medal of Honor: Pacific Assault

Medal of Honor: Pacific Assault

Aralık 3, 2019 0

FPS oyunlarının vazgeçilmez konularından biridir İkinci Dünya Savaşı. Bugüne kadar piyasaya sayamayacağımız kadar İkinci Dünya Savaşı konulu FPS çıktı. Ama bunlar arasında bir tanesi vardı ki bu türdeki diğer oyunları gölgede bırakmayı başarmıştı. Bahsettiğim bu oyun 2002 yılında piyasaya çıkan, mükemmel atmosferi ve hiç düşmeyen temposuyla Medal Of Honor:Allied Assault. Gerçekten de oynayanların kolay kolay unutamayacağı bir oyundu, MOHAA. Maalesef serinin diğer oyunları Allied Assault kadar ses getiremedi. Şimdi ise Medal Of Honor serisi yepyeni ve iddialı bir oyunla yeniden karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Adı üstünde…

Pacific Assault adındaki yeni oyunumuz adından da anlaşıldığı gibi, Pasifik savaşlarını konu alıyor. Pearl Harbor saldırısyla başlayacak oyunda, mücadelemiz Japon ordularına karşı olacak. Bu mücadeleyi tek başımıza vermeyeceğiz. Aynı Call of Duty’de olduğu gibi grup halinde ilerleyeceğiz. Ölen birliklerin yerine sürekli takviyeler eklenecek. Kısacası takım oyununa önem verildiğini söyleyebiliriz. Atmosfer ise en az MOHAA’daki kadar etkileyici olacak. MOHPA’da kendinizi savaşın içinde hissetmeye hazır olun. Zaten bir savaş oyununda olması gereken en önemli özelliklerden biri de bence bu. Tabi savaşı hissettirme konusunda seslerin de çok büyük katkısı olacağını söylemeden geçmeyelim. Tempo ise hiç düşmeyecek, bir an bile rahat bir nefes alamayacaksınız.

Yapımcılar, oyunda çok parlak bir yapay zekanın bulunacağını söylüyorlar. Düşman askerleri önünüze dikilip, hedef tahtası gibi durmayacaklar. Araziyi en iyi şekilde kullanacak, gerektiği zaman saklanacaklar ve takım halinde hareket edecekler. Hiç beklemediğiniz bir anda kendinizi düşman askerleri tarafından etrafınız çevrilmiş bir şekilde bulabilirsiniz.

10 Parmağında 10 Marifet

Oyunun bu sefer de 80 yaşına gelmiş Quake 3 motorunu kullanması beklenemezdi. Bu yüzden yeni oyun için çok özel bir grafik motoru hazırlanmış. Modellemelerdeki, çevredeki ve silahlardaki detaylar muhteşem gözüküyor. Özellikle de çimler olabildiğince gerçekçi, aynı animasyonlar gibi.

Tags: Aksiyon, medal of honor pacific assault, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts