Mass Effect: Bring Down the Sky

Mass Effect: Bring Down the Sky

Aralık 3, 2019 0

“Yazı için Çağrı Kazancı’ya teşekkür ederiz.”

Sıklıkla göremediğimiz bilim-kurgu (Science Fiction) RPG oyunları arasından en çok tutulanlarından birisi olan Mass Effect’e doymak bilmeyenler için, oyunun ilk ek paketi Bring Down the Sky ismini taşıyor. Yapım çıkmadan önceki videolarında anlatıldığı üzere geniş ve açık bir evren, bize güzel bir dövüş sistemi sunmamış olsa da, sunum kalitesi, konusunu işleyişi ile çıktığı yılın en çok ses getiren yapımlarından birisi olmayı başarmıştı.

Mass Effect: Bring Down the Sky
Derin olaylar

Olaylar radikal bir Batarian grubunun Asgard sistemindeki taşınabilir asteroid istasyonunu kaçırıp, yakın koloni olan Terra Nova sistemine çarpması için yeniden ayarlaması üzerine başlar. Bu olayları tetikleyen ilk faktör 2171 yılında insanlığın Skyllian sınırında kolonileşmeye başlaması üzerine olmuştur. Hali hazırda Skyllian sınırında yaşamakta olan Batarian kolonisi mevcuttur ve bu durum onlar tarafından pek hoş karşılanmaz. Batarian’lar Sitadel konseyinden olaya müdahale ederek, bu bölgenin Batarian ırkının denetiminde olduğunu duyurmasını istemiş, ama istekleri reddedilmiştir. Bunun üzerine Batarian ekonomik ve diplomatik açıdan bağlarını koparıp, kendi içlerinde yasadışı eylemlere başvuran bir ruh halini almaya başlamışlardır. Hükümet para ve silahları suç şebekelerine aktararak, sınır bölgesinde kolonileşmeye çalışan insanlığa karşı saldırılar düzenlemesi konusunda sürekli bir politika gütmeye başlamıştır. Evrenin geri kalanı her zamanki gibi insanlığın sorunlarına karşı duyarsızdır. Bu bölgedeki sorunlar delil yetersizliği hikayesi ile hala görmezden gelinmektedirler. Tabii ki konsey insanlığına karşı bu gücünü çoklu konsey ırklarının aralarındaki sözleşmesinden almaktadır. Ortalama bir Batarian ülkeye giren çıkan her türlü haberin istihbarat bakanlığından geçtiğini bilir. Bu haberlerin sadece hükümet tarafından onaylandığı gerçeği de var.

Genişleyen galaksi

Sadece biz ve bizim yetenekli mürettebatımız engelleyebileceği ve evrenin geri kalanın gene insanlığına duyarsız kaldığı bir macera ile karşı karşıyayız. Milyonlarca masum insanın ölümünü engellemek için, asteroid’i nihai amacına varmadan önce durdurmamız gerekiyor. Bu ilk indirilebilir ek paket Mass Effect evreni biraz daha genişletiyor ve bize yaklaşık 90 dakikalık ek bir oyun süresi sunuyor.

Mass Effect: Bring Down the Sky
Paket PC ve X360 kullanıcıları için indirebilir durumda. 400 MS puanına sahip olan her Xbox kullanıcısı bu paketi çekip oynayabilir. PC için ise orijinal CD-Key’inizi kullanarak paketi masseffect.bioware.com/galacticcodex/bringdownthesky_pc.html adresinden indirebilirsiniz. Sonrasında kayıtlı bir oyununuzu açarak Normandy’nin güvertesinden galaksi haritasına geçerek bu maceraya atılabilirsiniz.

Tags: mass effect bring down the sky, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts