Lula 3D

Lula 3D

Aralık 4, 2019 0

Erotizm her zaman ilgi çekici bir öğe olmuştur. Bunu sinema filmlerinde, resimlerde, kitaplarda vb… bir çok yerde görebiliriz. Genelde herhangi bir proje içine koyarlar, gerisini de koy verirler. Dijital ortamlarda da karşımıza çıktı, eski bazı Amiga oyunlarından hatırlarım bende. Yeni kuşaklardan ise yakın zamanda karşımıza çıkan Playboy The Mansion vardı. Tamam simülasyondu, ancak içinde yine de erotizm içermediğini, kimse göz ardı edemez. Şimdi de karşımıza ondan daha da erotik bir oyun gelmeye hazırlanıyor Lula 3D.

Eskilerden Günümüze

Aslında Lula eski bir macera oyunudur. Tamam içerdiği öğeler ile daha da ilgi çeksede yinede oynanbilirliği ve diğer özellikleri de vardı. Bundan yıllar önce Wet: The Sexy Empire adı ile piyasaya çıkmıştı. Oyunda erotik filmler çekip, para basan büyük bir şirket kurmaya çalışıyoduk. Sektörü ele geçirip imparatorluk kuruyorduk. Basit, yalın oynanışı ve içerdiği elementleri ile oyun ismini duyurdu. Aradan zaman geçti, yapımcı firma Lula’yı CDV Software’a devretti. CDV ise Lula’yı “Bakın biz yeni grafikler ile yeni baştan yapıyoruz” diyerek duyurdular ve Lula 3D karşımıza çıktı.

Lula oyuncu, prodüktör, yönetmen üçü bir arada gibi bir film yapımcısı. Yeni bir macera aksiyon(!) filminin yapımına başladığı sırada, yakın arkadaşları olan ve filmde oynayacak üç arkadaşı kaçırılır. Güvenlik kameraları şüphelileri görüntülemiştir. Ancak kaçıran kişiler maske takmışlardır ve kimlikleri belli değildir. Kaçıranlardan biri arkasında bir delil bırakır, Lula vakit kaybetmeden peşlerine düşer. Kendini San Francisco’da bulur ve macera başlar.

Oyun 2003’den beridir geliştirme aşamasında ve yeni bir grafik motoru ile hazırlanıyor. Vulpine Vision Engine adı verilen bu motor, modellemeleri karşımıza çok sıcak bir biçimde getirecek. Özellikle başrol oyuncu Lula için bu daha geçerli olacak. Karakterlerde 5.000’den fazla poligon kullanılmış. Grafik motoru animasyonları iyi bir şekilde çizecek. Aksiyon sahnelerinde bunu görecekmişiz. Heyecan verici ışık efektleri ve şovlarına şahit olacağız. Yapımcılar bunu loş ışıklı yatak odası gibi mekanlarda daha çok hissedeceğimizi söylüyor. Sadece grafik motoru değil, “Bouncing Boobs Teknolojisi” de kullanılmış. Bu aslında bildiğimiz Motion Capture ile aynı. Yani insan hareketlerinin dijital ortama aktarılması. Sonuç olarak Lula’da bu teknik sayesinde gerçekçi hareketleri görebileceğiz. Acaba tüm hareketler için geçerli mi?

Tags: Erotik, lula 3d, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts