Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude

Aralık 4, 2019 0

Komik ve çapkın arkadaşımız Larry’yi selamlamaya hazırlanın, çünkü aramıza geri dönüyor. Larry’nin çapkınlığı çok eski yıllara dayanır ve o zamandan beri de bilgisayar oyunlarının akılda kalan en önemli simalarından birisi olmuştur. Larry’yi hiç tanımayanlar için de bilgi vermek gerekirse, oyunlarında daima çapkınlık yapıp bayanları tavlamayı amaç edinmiş bir kişiliktir, oyunları adventure tarzından ibarettir. Aradan seneler geçti ve Larry teknolojinin desteğini de arkasına alarak, daha gerçekçi ve 3D bir çapkın olarak karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. 

Magna Cum Laude, Larry serisine birçok şey katacak. Öncelikle şunu belirtelim ki, oyunda kontrol edeceğimiz Larry, şu bizim efsaneleşmiş Larry’nin yeğeni. Kendisi bir kolejde okumaktadır. Bizim asıl Larry, bütün özelliklerini yeğenine aktarmış olacak ki, ufak Larry de çapkınlık ateşi ile yanıp tutuşmaktadır. Bu özelliğini ön plana çıkarabilmek için karşısına çok önemli bir fırsat gelir; Swingles isimli bir reality show, okulunun kampüsünde yapılacaktır, bununla birlikte show, tam da Larry’nin beklediği üzere erotik öğeler üzerine kuruludur. Amacı da bu show içerisinde kendisini en iyi şekilde göstermektir. Tabii ki bunu, rastladığı bayanları tavlayarak gerçekleştirecektir.

Oyunda tavlamaya çalışacağımız aşağı yukarı 15 bayan olacak. Şurdan anlıyoruz ki, 15 tane farklı kişilik ve farklı özellikli insan ile uğraşmamız gerekecek. Bu da oyunda yeterince uğraşacağımız anlamına geliyor zaten. Inventory sistemi, adventure oyuncularını zorlamayacak biçimde tasarlanıyor. Objeler ile rahatlıkla etkileşim kurabilecek, insanlar ile iletişim kurmakta zorluk çekmeyeceğiz. 

Olayın kilit kısmını da zaten insanlar, tabii bilhassa bayanlarla kuracağımız iletişim oluşturuyor. Çünkü onları tavlayabilmek, sadece onlarla yapacağımız basit bir dialogtan ileri gelmeyecek. Yapımcılar bunu da gerçek hayattaki zorluklarla süslemek istemişler. Açıklamak gerekirse, oyunda iletişimde olduğumuz bir bayan ile gerçekleşecek olan dialog tamamen bizim yönetimimizde ve bizim direktiflerimiz ile yön alacak. Örneğin bir bayan ile konuşmamızda bayanın tarzına göre sert ya da yumuşak bir konuşma şekli kullanabilecek, böylelikle bayanı etkilemek için uğraşacağız. Yapımcılar, bunun için de mini bir oyun geliştirmişler; konuşma esnalarında, allta ilerlemekte olan bir sperm olacak, onu yönlendirme işi de bize düşecek, spermin önündeki engelleri aşma durumuna göre dialoglarımız olumlu ya da olumsuz bir biçimde gelişecekler. Oyun içerisinde bunun gibi birçok mini oyun uygulayarak bayanları etkilemeye çalışacağız fakat bu sperm olayı sabit olacak. Tabii bu yüzden tepkiler ve dialoglar devamlı değşebileceklerinden, oyun için oldukça kapsamlı ve uzun bir text hazırlanıyor, text’lerin de profesyonel seslendiriciler tarafından seslendirileceği belirtiliyor. 

Oyun yukarıda belirttiklerimiz ile birlikte, klasik adventure oynanışına yeni ve zevkli öğeler de katıyor. Magna Cum Laude’da 3D modasına uyduğu için, karakterimizi 3. şahıs görünümünden kontrol edeceğiz ve bir yandan da mouse’u kullanarak ekranda etkileşime girebileceğimiz obje ve insanları seçebileceğiz. Tabii bu durumda kontrol etme sistemi de rahat ve zevkli bir hale gelmiş oluyor. 

Leisure Suit Larry: Magna Cum Laude, gerçek hayatta bayan tavlamaya çalışan arkadaşlar için bir alıştırma oyunu olarak da gösterilebilir aslında, çünkü bu sefer oyunun yapımcıları, hakikaten de tavlama işi üzerinde uğraştığımızı birçok yönü ve belki de hiç uğraşmadığımız şekillerde bizlere gösterecekler. PC’nin yanında PS2 ve Xbox için de hazırlanan oyun 2004’ün sonlarında yetiştirilmeye çalışılacak. Gelsin ki biz de marifetlerimizi gösterelim.

Tags: leisure suit larry magna cum laude, Macera, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts