LEGO Harry Potter: Years 1-4

LEGO Harry Potter: Years 1-4

Aralık 4, 2019 0

LEGO zincirine yeni bir halka daha eklemek üzereyiz. Star Wars, Indiana Jones ve son olarak Batman’in de piyasaya sunulmasından sonra sıra Harry Potter’da. Farkında mısınız bilmiyorum, ama yıllardır bir oyun aracı olarak anılan ve herkesin çocukluk döneminde mutlaka saatlerini başında geçirdiği LEGO, artık oyuncak kimliğinden çok, video oyun kavramı olarak anılmaya başlandı. Sinema tarihinin, kitaptan uyarlama en başarılı filmlerinden bir tanesi olan Harry Potter, J.K. Rowling’in kitap serisinden temel alınarak hazırlanmıştı. Filmin oyunları da EA tarafından hazırlanıyordu. LEGO Harry Potter’ın yapımcısı ise, TT Games; yani diğer LEGO oyunlarının da hazırlayıcı stüdyosu. Bir süredir Harry Potter’ın LEGO olarak hazırlanması konusunda İnternet’te gezinen söylentiler bulunuyordu. Bazı görüntüler de yayımlansa da yapımcılar, konu hakkında açıklama yapmaktan hep kaçındı ki, E3 fuarına kadar… Söylentiler, gerçeğe dönüştü ve yeni Harry Potter duyuruldu.

Büyü, seni bulur!

Şimdiye kadar ki en farklı Harry Potter olacak olan yapım, Harry ve arkadaşlarının Hogwarts kalesinde geçen ilk 4 yılı üzerine odaklı bir ilerleyiş sunacak. Bilmeyeniniz yoktur, ama kısaca bahsedecek olursak; Harry’nin ailesi, Karanlık Lord tarafından öldürülmüştür. Aslında tek onlar değil, Voldemort’a karşı gelen herkesin sonu ölüm olmuştur, ama bir kişi hariç; Harry Potter. Ölüme karşı koymayı başarabilen tek insan olan Harry, henüz bebek olmasına rağmen büyük bir şöhret elde eder ve kendisi büyüyene kadar ünü tüm büyücü dünyasına yayılmıştır. Oyun, Harry’in, teyzesine bir sepet içerisinde bırakılmasıyla başlayacak. Kitabın ve filmin başlangıcıyla benzer bir yapıda yani. Karakterimizin büyümesiyle birlikte olaylar yavaş yavaş gelişecek ve Hogwarts’a kabul mektubunun gelmesiyle de asıl macera başlayacak.

LEGO Harry Potter: Years 1-4 “Harry Potter, küçük yaşta kapının önüne kondu.”
Kontrol edebileceğimiz birden fazla karakter bulunacak. Asıl karakterimiz Harry olsa da, Ron ve Hermonie’yi de kontrol edebileceğiz, etmediğimiz zamanda da onlar yanımızda yer alacaklar. Sürekli olarak bir yardımlaşma içerisinde yer alacağız. Derslere girecek, büyü yapabilecek, iksir hazırlamayı öğrenecek ve önümüze çıkan bulmacaları çözmeye çalışacağız. Quidditch’in olup olmayacağı hakkında ise, henüz bir bilgi yer almıyor. Oyun boyunca Hogwarts Kalesi, Diagon Yolu, Hogsmeade Köyü ve Yasak Orman gibi mekânlarda bulunacağız. TT Games, her bir bölge için ayrı özenle çalışıyor. Öyle ki, yer aldığımız her mekânı keşfedebilecek ve hiç ummadığımız sürprizlerle karşılaşabileceğiz.

Birinci sınıflar, beni izleyin

Yapımcılar, Harry Potter gibi inanılmaz bir evrene, yeni bir yön verecekleri için çok heyecanlı olduklarını dile getiriyor. Zira bugüne kadar çıkmış tüm Harry Potter oyunlarını oynamış birisi olarak, LEGO versiyonunun belki de en eğlencelisi olacağını söyleyebilirim. Yetkililer, kitap ve filme sadık kalarak projeyi hazırladıkları gibi, yapıma entegre edecekleri mizahi yapı ve espri unsurlarıyla da oynanışı renklendirmeyi planlıyor. Görsel kalite ise önceki LEGO oyunlarıyla hemen hemen aynı. Harry Potter, aynı anda iki oyuncu tarafından da oynanabilecek. Yeni nesil ve taşınabilir konsollar için hazırlanan LEGO Harry Potter: Years 1-4, 2010 yılında raflardaki yerini alacak.

Tags: Aksiyon, lego harry potter years 1-4, PC, PlayStation 3, Wii, XBox 360 Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts