League of Legends, İran ve Suriye'de yasaklandı

League of Legends, İran ve Suriye’de yasaklandı

Aralık 3, 2019 0

Amerika Birleşik Devletleri ve İran arasında yaşanan gerginliği faturası League of Legends oyuncularına kesildi. Yaşanan gerginlik sonrasında İran ve Suriye’de League of Legends yasaklandı.

League of Legends, İran ve Suriye’de yasaklandı

Kendi hava sınırlarını ihlal ettiği gerekçesiyle geçtiğimiz hafta İran, ABD’nin insansız hava aracını vurmuş, bu hamle sonrasında ABD ve İran arasındaki gerginlik had safhaya ulaşmıştı. Donald Trump İran’ı vurmakla tehdit etmiş, iki ülke arasında savaş ihtimali dünya gündemine oturmuştu.

Gözler ABD’nin İran’a karşı uygulayacağı yaptırımlara çevrildi. ABD hükumeti ilginç bir adım attı. League of Legends‘ı İran ve Suriye’de yasaklama kararı aldı. İran ve Suriye’den oyuna bağlanmaya çalışan LOL oyuncuları “ABD kanun ve yönetmelikleri nedeniyle, ülkenizdeki oyuncular Leageu of Legends’a şu anda erişim sağlayamamaktadır.” şeklindeki bir uyarı yazısıyla karşılaşıyorlar.

Son yılların en popüler oyunlarından biri haline gelen fenomen oyun League of Legends’in bir yaptırım aracı olarak kullanılmış olması gerçekten ilginç. Bu olayın oyun dünyasının ve oyun sektörünün ne kadar önemli bir güç haline dönüştüğünü gözler önüne seren çarpıcı bir örnek olduğunu söyleyebiliriz. 

Tags: ICO Partners Limited, League of Legends, PC, Riot Games, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts