Lanetin Öyküsü

Lanetin Öyküsü

Aralık 3, 2019 0

Merlin’in Kazanı – Lanetin Öyküsü görüşü nasıl ortaya çıktı?
İdris Çelik – LanetŞimdi temel gerilere gidersek 4 yıl evveline gitmemiz gerekir, o zamanlar daha lisedeydim ve yeni bilgisayar almıştım, ilk tekken oyununu görüp özenmiş ve nasıl reyin yazarım arayışı içerisine girmiştim tabi o zamanlar hiçbirşey öğrenmiyordum özentiden ibaretti fakat 3 yıl evvel programcılık yaşamına başladım ve 2,5 sene evvelde Lanetin Öyküsü’ni yapma görüşü ortaya çıktı…

Merlin’in Kazanı – Tek başına mı yaptınız yoksa destekçi olanlar da var mıydı?
İdris Çelik – Sarih ve net bir biçimde yalnızca ben yaptım diyebilirim. Şayet aksini idda eden çıkarsa hadi kanıtlada diyebilirim, yok ısrar ederlerse 3 saat içerisinde motoru tekerrür yazabilirim. Bu güvende oyunu gerçekten benim yazdığım ve kimseden takviye almadığıma bir ispattır.

Merlin’in Kazanı – Hayal Platformu nedir?
İdris Çelik – Aslında Hayal Platformu’da bundan 1 yıl evvel düşünülmüş bir işletim sistemidir. Bu kendi yaptığım oyunların yalnızca bu işletim sisteminde çalışması kastı ile yapılıştı. Fakat daha sonra böyle bir işletim sistemine bağamlı olmanın pekte iyi olamayacağını düşündüm ve bu sistemi bir kitaplık olarak DLL kullanmaya karar verdim. Yeniden oyunun çalışması ile alakalı api’ler var ama bu sefer bir program değil kitaplıktan ibaret daha sade bir yapıda oldu.

Merlin’in Kazanı – Türkiye’de reyin yapmak güç mü?
İdris Çelik – Başkalarını öğrenmem ama kendim için evet azıcık güç. Zira hele etrafınızdaki insanlar bu işten kavramayıp sizi yalnızca evinde oturup tam gün reyin oynayan biri olarak gördülermi bu dahada beter bir vaka. Parasal olarak hiç bir takviye almadım, kendi ihtimallerim ile bu oyunu geliştirdim. Ama genel olarak düşündükmü şayet azminiz varsa pek güç olmuyor.

Merlin’in Kazanı – Reyin için hangi programları kullandınız?
İdris Çelik – Programlama dili için Ms_Visual Basic 5.0, Modelleme ve animasyon için 3D Studio Max kullanıldı.

Merlin’in Kazanı – Öyküsünü azıcık anlatır mısınız?
İdris Çelik – Öyküde Aslı ve Hakan adlı 2 şahsiyet yer alıyor. Reyin 2 senaryolu 2 CD biçiminde planlandı. 1.CD’de Aslı ile, 2.CD’de Hakan ile oynuyorsunuz. Ancak kullanıcıların eline 2 CD birden geçmiyor. Zira senaryonun devamı için Lanetin Hikayesi2 çıkması gerekir. Başka Bir Deyişle 2.CD aynı zamanda Lanetin Hikayesi2 anlamınada geliyor. Neyse öyküye geldiğimizde ise Aslı büyük bir gazetede muhabir ve tahlilci gazetecilik yapan bir kadın, birgün bürosuna gelip okuyucu mektuplarına bakar ve hükümet tarafından saklı bir kamp’ta biyolojik deneyler yapıldığını ve mahlukatlar geliştirildiğini görür. Bu mektup onu çok donakaltır ve hemen yola çıkar ve hadiselere bu biçimde karışmış olur. Derken tutsak alınıp başka bir yere sevk edilir reyin içerisinde Hakan ile tanışır oda bir paralı askerdir ve kapmta çığrından çıkan vakaları yatırşırmak için yeniden hükümet tarafından o adaya sevk edilirler. Oyunda emeliniz o adadan kaçmak ve biyo-kimyevi bombayı durdurmak olacaktır. Evet hekim Erhan Çolak adlı bir biyoloji uzmanı tarafından bir cins serum geliştirilmiş ve ölü hücreler diriltilmiştir ve Dr Erhan Çolak bunu bir bomba ile denizde patlatıp tüm insanlığı biyolojik terör ile karşı karşıya getirmek olacaktır. Aslı ve Hakan’dada 2 değişik son var her nekadar reyin 2 CD olsada 1.CD’dede oyunu tamamlamak gibi bir lükse sahipler.

Tags: Aksiyon, lanetin hikayesi, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts