Kripto Para Sitesi pNetwork Hacklendi: 12 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Kripto Para Sitesi pNetwork Hacklendi: 12 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı

Eylül 28, 2021 0

Kripto para üniteleri popülerlik kazandığından beri dolandırıcılık, yolsuzluk, hırsızlık haberlerinin arkasını art kesilmiyor. Bu vaziyetin en aktüel misali pNetwork isimli kripto para transfer platformunda yaşanan bir hırsızlık hadiseyi oldu.

Bilgisayar korsanları, kripto para transfer platformu pNetwork’ten bütün 12.7 milyon dolar değerinde Bitcoin çaldı. pNetwork, mevzuyla alakalı Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Siber saldırganlar kod tabanımızdaki bir yanılgıdan faydalanıp 277 Bitcoini çalarak BSC üzerinden pBTC’ye saldırdı.” ifadelerine yer verdi.

‘Öbür tüm fonlar güvende’

kripto para

pNetwork’teki öbür tüm fonların “güvende” olduğunu açıklayan firma, hücumdan öbür “köprülerin” etkilenmediğini açıkladı. Köprüler, kripto para kullanıcılarının bir kripto para ünitesini öbür bir kripto paraya kopyalaması anlamına geliyor.

pNetwork, Telegram hesabından yaptığı açıklamada ise ekstra güvenlik tedbirleri ile köprülerin önümüzdeki günlerde yine faalleştirileceğini, kusurun tespit edildiğini ve düzenlendiğini belirtti. pBTC ise pNetwork’şan ambalajlanmış Bitcoin versiyonu olarak belirleniyor. Bir token jeton olan “wrapped Bitcoin”, uslu blok zinciri uyuşmalarında Bitcoin’e bire bir eş değerlilikte operasyon görüyor.

Bu vaziyet merkezsiz finans protokollerinde DeFi bu tokenin Bitcoin’in bir kopyası gibi kullanılabilmesini sağlıyor. Hamle, tarihin en büyük DeFi soygunu olan ve bu senenin başlarında hakikatleşen 610 milyon dolarlık Poly Network’un kırılmasına da dahil olan Binance Smart Chain’de asıllaştı.

Vakanın dinlenmesinden ardından geçen 24 saatte pNetwork’şan idaresindeki PNT token’ı yüzde 18 değer kaybına uğradı.

Tags: pNetwork'ten 12 Milyon Dolarlık Bitcoin Çalındı Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ