İzmir'de silahlı saldırı yapıldı, muhtar PUBG'yi suçladı

İzmir’de silahlı saldırı yapıldı, muhtar PUBG’yi suçladı

Aralık 3, 2019 0

İzmir’de oldukça enteresan bir olay yaşandı. 1 ay içerisinde İzmir’in Konak ilçesinde 10 ev ve 1 otomobil kurşunların hedefi oldu. Bu olayı ilginç yapan ve haber olarak almamızı sağlayan şey ise mahalle muhtarının Playerunknown’s Battlegrounds, yani kısa adı ile PUBG ile ilgili yapmış olduğu açıklamalar oldu.

İzmir’de silahlı saldırı yapıldı, muhtar PUBG’yi suçladı

Sputnik sitesinin haberine göre bu silahlı saldırı olayı sonrasında mahalle muhtarı olan ve belli ki bu konuda uzmanlaşan Sumru Benligül bazı açıklamalarda bulunmuş. Mahallede her yaştan kişinin PUBG oynadığını belirten Benligül, “Kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu artık çılgınlık derecesine ulaştı. Ben, kurşunlama olaylarının bununla alakalı olabileceğini düşünüyorum. Bu oyuna özenmeyle alakalı bir durum olabilir. Polis araştırıyor; ama henüz bir sonuç elde edebilmiş değiliz. Önümüz yaz, bu mahallede insanlar, yazın hep dışarıda olurlar. Eğer bu şekilde devam ederse birisi vurulabilir. Bir an önce bu olayların faillerinin bulunmasını istiyoruz” sözlerini sarf etmiş. 

Açıkçası oyun oynama olayı ülkemizde tam bir karmaşaya dönmüş durumda. Ebeveynlerin oyunları bir kaçış yolu olarak gördüğü, yaş sınırlandırmalarına katiyen bakılmadığı ve çocukların bazı oyunlardan etkilendiği bir gerçek. Fakat her olayın ardından oyunlara suç atılmasına da alıştık desek sanırım yanlış söylemiş olmayız. İşin komik olan tarafı ise gerek haberlerde gerekse de bu tarz olaylarda konuyla ilgili adeta kel alaka kişilerin konuşuyor olması.

Tags: Aksiyon, Blue Hole Studio, First Person Shooter, PC, Playerunknown's Battlegrounds, XBox One Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts