İşte Geliyorlar 06

İşte Geliyorlar 06

Aralık 4, 2019 0

Oyun dünyası çeşitli vaatler ile doludur. Her sene, bi dahakine karşımıza çıkmak üzere birçok şey duyurulur ve bilgileri verilerekten, oyuncularda merak duygusunu uyandırır. Kimi zaman bu yapımlar, eskilerinin devamını teşkil ederken, bazıları da yep yeni olmakla birlikte verilen bilgileri doğrultusunda merak uyandıran türden olurlar. Bir diğer grup ise, tam mevcut olan senede çıkacakken, tarihi ileri alınır ve bir sonraki seneye kaydırılır. Artık o oyun hakkında bilgi ala ala oynamış kadar olmuşuzdur.

Her sene olduğu gibi, 2006 da bize çeşitli süprizlerle, hatta eski dostlarımızla birlikte gelecek. Merakla beklenen yapımlar olduğu kesin ve hatta sürekli onlar hakkında haberler almaya da devam ediyoruz. Şunu da belirtmekte fayda var; bu makaleyi hazırlarken oyunların şu anda bulunduğumuz zaman zarfı içerisindeki çıkış tarihleri baz alındı. Bu makaleyi yaparken, 2006’da çıkacağını göz önüne aldığımız bir yapım, çeşitli nedenlerden daha ileri bir tarihe, hatta bir sonraki seneye bile kayabiliyor. Hatta daha da kötüsü, iptal bile edilmiş olabiliyor. Biz kısaca, burada potansiyel 2006’da en fazla beklenen yapımlara şöyle bir göz atacağız. Bakalım 2006, bize neler getiriyormuş? Başlıyoruz…

Caesar IV

Caesar serisinin aslında sağlam bir mazisi vardır ancak yaklaşık 7 senelik bir zaman zarfında pek ses çıkmadı. Caesar 3’ten sonra seri için başka bir oyun yapılmadı ancak çeşitli türevlerini oynama şansı bulmuştuk. RTS türündeki yapımda eski Roman İmparatorluğu’nu alıp daha da yükseltmeye çalışıyorduk. Şimdi uyuyan imparator yeniden uyandı ve Caesar IV ile karşılaşmaya hazırlanıyoruz. Yeni oyunda, grafik motoru tamamen 3D oluyor ve savaş konusunda daha fazla eğilineceği belirtiliyor. Şehirlerin daha detaylı olmasıyla birikte, bizleri daha akıllı şehirliler bekliyor olacak. Caesar IV’ü, 2006’nın sonbahar aylarında bekliyoruz.

Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth

Lovecraft hayranları için, 2006 güzel bir sene olacak. Onun eserlerinden esinlenerek hazırlanan 2 oyun ile buluşacağız. Bunlardan ilki; Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth. 1. şahıs görünümünden oynanacak yapımda, Jack Walters isimli bir dedektif rolünde olacağız. Gerilimli mekanları araştırarak çeşitli ipuçları toplayacak, bunlarla birlikte çözmemiz gereken bulmacalar ile uğraşacağız. Bunların yanında, canımıza kastetmek isteyecek çeşitli mahlukatlar ile ilgilenmemiz gerekecek. 15 farklı level bulunacak, bunların her birisi de kendi içerisinde dörde ayrılacak. Yapımı senelerdir devam eden, Call of Cthulhu: Dark Corners of the Earth’ün, 1 Mart 2006’da piyasalarda olacağı belirtiliyor.

Call of Cthulhu: Destiny’s End

Lovecraft severler için hazırlanan diğer Cthulhu oyunu ise, Destiny’s End. Kardeşinden farklı olarak kendisi üçüncü şahıs görünümünden oynanacak. Destiny’s End’de kontrol edebileceğimiz iki karakter bulunuyor. Jake ile Emily’yi kontrol edecek ve gerilimli maceramız boyunca ikisinin de yeteneklerinden yararlanacağız. Bulmacaların yerlerine göre, gereken karakteri alıp kullanmamız icap edecek. Hareket ettiğimiz zamanlarda yapay zeka, diğer karakteri kendisi kontrol etmeyecek, takip ettirme fonksiyonu sayesinde birbirlerini takip ettirebileceğiz. Jake daha çok kaba kuvvete meraklı bir karakter, Emily ise psişik güçler ile ilgilenmesini seviyor. Birçok bulmacayı ortaklaşa çözeceğimiz oyun, 19 Ekim 2006’da piyasalardaki yerini alacak.

Tags: İşte geliyorlar 06, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts