İş Bilgisayarınızı Şahsi Emelli Kullanıyorsanız Dikkat: Bilgileriniz Riskte Olabilir

İş Bilgisayarınızı Şahsi Emelli Kullanıyorsanız Dikkat: Bilgileriniz Riskte Olabilir

Eylül 23, 2021 0

Amerikalı teknoloji ve medya haberleri ağı The Verge’den Monica Chin’in açıklamasına göre iş için ceddilmiş bilgisayarlarda şahsi kullanım ehemmiyetli derecede gizlilik riski oluşturuyor. İşletmeler Slack ve G-Suite Enterprise gibi firma içi bağlantının sağlandığı programlarda hareketlerinize rahatlıkla ulaşabiliyor.

İşletmeler çalışanlarının makinelerini görüntülemek ve takip edebilmek için bir hayli yazılıma sahip olurlar. Coğrafi konum, internet geçmişi ve sosyal medya gezintilerinden resimlere kadar her türlü şahsi bilgiler firma tarafından görüntülenebiliyor.

Kontratlarla ulaşımı onaylayabilirsiniz

İş bilgisayarınızda kullandığınız uygulamalarla ya da iş yeri tarafından imza attığınız legal uyuşmalarla aygıtın size ait olmadığını kabul etmiş oluyorsunuz. Bu surattan şahsi hesabınız bile olsa aynı bilgisayarda seans açmanız bilgilerinize ulaşılmasına yol açabilir. Siz yeniden de istediğiniz gibi kullanın ama iş bilgisayarlarınızda e-posta ve sosyal medya başta olmak üzere şahsi çevrimiçi uygulamaları kullanmanız gizliliğinizi tehdit edebilir.

Tags: İş Bilgisayarları Kişisel Kullanımda Tehlikeli Olabilir Categories: Yazılım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ