İnternet fenomeni şarkıcı Seda Tripkolic için 53 yıl hapis istemi

İnternet fenomeni şarkıcı Seda Tripkolic için 53 yıl hapis istemi

Aralık 4, 2019 0

Uzun yıllardır internette bulunan ve zaman içerisinde fenomen hale gelen şarkıcı Seda Tripkolic‘in de (Seda Sular) içerisinde bulunduğu 12 kişi hakkında soruşturma tamamlandı. Telefonla aradıkları insanları dolandırdıkları söylenen ve aralarında internet ağlarını kullanarak şarkılar paylaşan Seda Tripkolic olarak tanınan şarkıcı Seda Sular’ın da bulunduğu 12 tutuklu kişiye , dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçlarından cezalandırılması istemiyle dava açıldı.

Seda Tripkolic hapse girebilir

İnsanları “Hesabınızdaki paraların FETÖ tarafından kullanıldığı belirlendi” veya “Soygunda parmak iziniz çıktı” gibi yalanlarla kandıran çete üyelerinin milyonlarca lirayı dolandırdığı söyleniyor. İddianamede ise şarkıcı Seda Sular’ın dolandırıcılık ve suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olma suçlarından 16 yıldan 53 yıla kadar, diğer 11 sanığın ise aynı suçlardan ayrı ayrı 7 yıldan 66 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi.

Şarkıcının takipçileri bu haber karşısında şaşırırken, davanın sonucu merak ediliyor. İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi iddianameyi kabul ederken, sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak. Bakalım Seda Tripkolic‘in suçlu veya suçsuz olduğu ispatlanacak mı? Hep beraber göreceğiz.

Tags: fenomen, İnternet, PC, şarkıcı, tripkolic, twitter, youtube Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts