İngiltere Merkez Bankası’ndan Kripto Para Açıklaması

Mayıs 25, 2021 0

Kripto para piyasası, kısa bir mühlet evvel büyük oranda düşüşe geçti. Elon Musk’ın Bitcoin’e karşı tavrından sonra düşüşe geçen piyasa, Çin’in yapmış olduğu açıklamalarla bir arada yeterlice paha kaybetmeye başladı. Piyasayı daha da tabana çekme potansiyeli olan bir öbür açıklama ise İngiltere Merkez Bankası’ndan geldi.

Daha evvel kripto paraların bir geçerliliği olmadığını savunan İngiltere Merkez Bankası Lideri Andrew Bailey, tüm kripto ve dijital varlıkların kamuya yönelik bir tehlike oluşturduğunu ve piyasaya yönelik duyulan heyecana karşı kuşkulu olduğunu lisana getirdi.

“Kripto varlıklar bir tehlike unsuru”

Andrew Bailey, mayıs ayının başlarında yaptığı bir açıklamada kripto ve para sözlerinin yan yana gelmemesi gerektiğini ve bu paraların ileride geçerliliğini kaybedeceğini açıklamıştı. Bailey, ses getiren açıklamasında “eğer tüm paranızı kaybetmeye hazırsanız kripto para satın alabilirsiniz” sözlerinde bulunmuştu.

Merkez Bankası Lideri, bir müddettir yüksek hacimde bedel kaybeden kripto para piyasası için Reuters’a yeni bir açıklamada bulundu. Kripto ve tüm dijital para piyasasından kuşku duyduğunu lisana getiren Bailey, insanların bu bahse karşı heyecanlı olmasına karşın kripto varlıkların bir tehlike ögesi olduğunu belirtti.

Tags: Kri̇pto, para Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts