Hour of Victory

Hour of Victory

Aralık 4, 2019 0

Konsollar için yapılan ve daha sonradan PC’ye sürülen birçok yapım vardır. Bazıları gerçekten iyi port edilir, bazıları ise hataları ve kötü portuyla içler acısı durumdadır. Birde istisna olan oyunlar vardır. Bunlar konsol platformunda kötüdür, PC’ye aktarıldıklarında gene kötü durumlarını muhafaza ederler. Daha önce X360 için piyasaya sürülen 2. Dünya Savaşı konulu Hour of Victory de işte bu grupta yer alan örneklerden biri olarak yerini alıyor.

Üç pehlivan

Yapım konu olarak müttefik kuvvetlerinin, Almanların atom bombası çalışmalarını engellemeye çalışmasını ele alıyor. Burada devreye üç farklı karakter giriyor. Bunlar Ross, Bull ve Taggert. Bölüme başlamadan önce bir karakteri seçmemiz gerekiyor. Böylece maceraya başlıyoruz. Üç karakterinde birbirinden farklı yetenekleri var. Ross bir komando ve birebir çatışmalarda en etkili isim. Bull elinde Sniper’ı uzaktan Alman askerlerini indirebiliyor. Taggert ise telleri kesip arka kısımlardan dolaşarak düşmanları sessiz bir şekilde öldürebiliyor. Yapımcılar farklı yeteneklerle oyunu biraz daha çeşitlendirmeye çalışmış, ancak ortaya pek bir şeyler çıkmamış. Sadece monoton oyun yapısını çok az daha farklı kılabiliyor.

Düşman askerleri bir ördek yavrusu kadar olmayan akıllarından dolayı, atış poligonlarındaki kağıt hedeflerden farksızlar. Genel olarak çok kolay bir şekilde kurşunlara yem oluyorlar. Oyundayken bir tanesi karşımda tam ateş ederken diğer ikisi yanına gelip, Dalton’lar gibi yan yana sıraya dizildiler. Hepsini güzel bir şekilde tarayıp, edebi hayata yolladım. O kadar üstlerine kurşun boşaltmama rağmen, bir tanesi bir yere kaçmaya çalışmadı bile. Bu durum 2. Dünya Savaşı atmosferini bozup iyice yapaylığa sürüklüyor.

Ne port ama!

Unreal Engine 3’le hazırlanan grafiklerin de pek bir kalitesiz olduğunu da vurgulamak lazım. Ne yazık ki, motoru adam gibi kullanıp görsel yanı güzel bir şekle sokamamışlar. Sesler grafiklerden biraz daha elle tutulur vaziyette. Ancak bazı zamanlar arada kulağı tırmalayabiliyorlar.

Artık çoğu oyunda karşımıza çıkmaya başlayan Games for Windows Live sistemi, Hour of Victory’de de kullanılmış. Oyunu oynamak için bir tane hesap açmanız gerekiyor. Yapımda ilerledikçe Achievement’ları açabiliyorsunuz. Bunların bazıları Single Player, bazıları ise Multiplayer’da açılıyor. 20 kişiyi temizlemek, 75 kişiyi kafadan vurmak gibi çeşitli atraksiyonlar yaparak Achievement’ları açabilirsiniz. Bunlarda bize puan olarak geri dönüyor. Gene Multiplayer’ı da Live hesabınızla oynayabiliyorsunuz. Çoklu oyuncu modu Single Player’a göre biraz daha iyi.

X360’ta rezalet olan Hour of Victory, PC’de de ne yazık ki iç açıcı değil, hatta iç karartıcı. Savaş olsun FPS olsun oynarım diyorsanız, ufak bir alternatif olarak düşünebilirsiniz. Ancak genel olarak uzak durulması gereken bir yapım olarak yerini alıyor.

Tags: Aksiyon, hour of victory, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts