Hem Kulak Üstü Hem Rahat Bir Kulaklık İsteyenler İçin: EKSA E910

Hem Kulak Üstü Hem Rahat Bir Kulaklık İsteyenler İçin: EKSA E910

Eylül 25, 2021 0

Artık kablolu ve kablosuz teçhizatlar arasında maliyetler haricinde fark kalmadı denecek kadar az. Bu nedenle rastgele bir satın alma harekâtında tükettiğimiz her kuruşun bedeli yüksek.

Biz de bu yazımızda gibi kablosuz kulaklıklara daha uygun maliyetli seçenek olan EKSA E910 üzerinden kablosuz oyuncu kulaklığı alırken nelere dikkat etkeniz gerektiğinden bahsedeceğiz.

Tasarım ve konfor

eksa kulaklık

Kulaklığın kulağa hitap ettiği kadar göze de hitap etmesi gerekiyor tabii ki. Bu nedenle güzelinize giden ışıklı mışıklı RGB, seçiminize göre asabi belirgin hatlar satın alırken netlikle bir kriter olabilir. Tasarımını hoşlanmadığınız kulaklığı kullanmayı da beğenmeyeceksiniz.

Öncelikle oyuncu kulaklığımızın tasarımı oldukça göz akdikeni. Uzaktan baktığınızda oyuncu kulaklığı olduğunu kavrayabiliyorsunuz. RGB aydınlatmaya sahip değil ama kırmızı LED ışıklar netlikle dikkat çekici. Mikrofon içeri saklanabiliyor. Bu oldukça güzelime gitti, mikrofonun afaki zamanlarda elinin yoluna çıkmasını hoşlanmayanlar için ideal. Yuvarlak kulak pedleri kulağınızı tamamen sarıyor ve natürel bir hengame yasaklayıcı oluyor. Dışarıdan gelen sesleri yeterli biçimde kesebiliyor. Kulak süngerlerinin yapısı çok rahat, kullanılan uslu köpük sayesinde kulağınıza göre şekilleniyor ve uzun kullanımda rahatsız etmiyor fakat azıcık terletebiliyor.

EKSA E910 kulaklık

Kulaklık alırken dikkat edilmesi gereken mevzu netlikle rahatlığı. Piyasada dikdörtgen biçimlerde, yuvarlak biçimlerde, büyüklü ufaklı bir hayli oyuncu kulaklığı bulunmakta. Tercihlerinizde size en rahat gelen her zaman hoş bir başlangıç olacaktır.

Kulakların olduğu kadar kafanızın da rahat etmesi gerekiyor ve bu kulaklığın kafa bandı çok rahat. Güçlü bir biçimde kafanıza oturuyor, kafanızı çevirdiğinizde veya salladığınızda kulaklığınızı yerden toplamazsınız.

kablosuz kulaklık

Artta sol ele göre konumlandırılmış ses seviyesi ayarı, şarj vaziyetini gösteren bir LED, mikrofon açma/kapama ve efor butonları bulunuyor, bu efor butonuyla aynı zamanda 7.1 Surround ve Stereo ses modları arasında geçiş yapılabiliyor. Bunların hemen altındaysa Type-C bir şarj yuvası bulunmakta. Kulaklığın en sevdiğim özelliklerinden biri netlikle Type-C girişi desteklemesi. Şarj kablosunu ters takmak artık tarihte kaldı. Aynı zamanda son çıkan çoğu teknolojik mahsulle de geçimli. 

Teknik özellikler

50 mm sürücüye sahip kulaklığın en ehemmiyetli ve rakiplerinden ayıran özelliği kablosuz iletişimi 5.8 GHz frekans üzerinden kurması. Piyasadaki çoğu kulaklıklar sıradan Wi-Fi frekansları olan 2.4 veya 5 GHz üzerinden irtibat kuruyor. Peki bu ne demek? Wi-Fi sinyallerinin çakışması nedeniyle irtibatta kopma, gecikme veya sıçrama gibi meseleler yaşanmıyor. O surattan çok fazla Wi-Fi sinyalleriyle içli dışlıysanız bir hayli kulaklık bundan negatif etkilenecektir. Aynı zamanda bu kulaklık, 5G’nin de üstündeki frekans ile çok daha düşük gecikme sürelerini ulaşabiliyor. 

Sanal 7.1 Surround dayanağı oyunlarda olmazsa olmaz. Düşmanların ve oyunun seslerini 3 ebatlı bir biçimde dinlemeniz sizi bir adım öne geçirecektir. Uzaklık-yakınlık ve alt-üst ilişkisi 7.1 Surround destekleyen kulaklıkların en büyük artısı denilebilir. 

kablosuz kulaklık tavsiyesi,

Mikrofonuna gelecek olursak, etrafsal hengame yasaklama özelliği sayesinde etraf seslerini almadan rahatlıkla görüşebilirsiniz. Bu özellik driver üzerinden kapatılıp açılabiliyor. Etraf seslerini filtrelemek çok hoş fakat hengame yasaklayıcıdan geçen ses azıcık boğuklaşabiliyor. 

Kulaklık, Microsoft geliştirmelerini destekliyor böylece ses yüksekliğini rahat bir biçimde artırabiliyorsunuz, odanızla kalibre edebiliyorsunuz ve isteğinize göre bass boost açabiliyorsunuz. 

Derin bass hoşlanıyorsanız memnun kalacaksınız. Her ne kadar bass sesler müzik dinlerken neşeli bir etraf sağlasa da ben oyunlarda daha tiz sesleri dinlemeyi umursuyorum. İndirdiğimiz driver desteğiyle oldukça geniş bir ekolayzır tertip etmesine erişebiliyoruz. Kendi zevkinize en uygun olan biçimi bulduğunuzda rahatça oyununuzu oynayabilirsiniz.

Tabii ki driver kurmadan tak çalıştır biçimde de kullanabiliyorsunuz fakat 7.1 Surround özelliğinden bırakmanız gerekiyor. Benim için kulaklığın yetersizlerden biri şarj seviyesini görememek oldu fakat tecrübelerime göre yoğun kullanımda takribî 8 saat süresince kesintisiz reyin oynayıp müzik dinleyebildim. Şarj vaktiyse 0’dan 100’e takribî 3 saat kadar sürdü. Günlük olarak şarj etkeniz gerektiğini unutmayın. Bir Hayli kablosuz kulaklık günde bir veya iki günde bir şarj edilmeye lüzum dinliyor.

Tags: Rahat Bir Kulaklık İsteyenler İçin: EKSA E910 Categories: Haberler
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ