Guild Wars 2

Guild Wars 2

Aralık 4, 2019 0

2005 yılındaki ilk Guild Wars’ın üzerinden tam olarak 2 sene geçti ve günümüz itibariyle üç oyuna ulaşan, toplamda da üç milyon oyuncuya varan bir seriyle karşı karşıyayız. Prophecies, Factions ve Nightfall diyerek evvela Tyria’da batıdan yeryüzüne yayılan bir kötülüğü safdışı bıraktık, ardından yolumuz Uzakdoğu motifleriyle süslenmiş Cantha’ya düştü ve bu kez karşımızda Shiro Tagachi vardı. Onun da hakkından geldikten sonra son olarak, bundan altı ay kadar önce Elona’ya tekrar hükmetmek isteyen kötü tanrı Abbadon’u tahtından ettiğimizde dünyaya huzuru tekrar getirmiş olduk. Eh, Guild Wars dünyası için şimdilik asayiş berkemal sayılabilir. Yalnız yakın gelecekte tekrar yer yerinden oynayacak ve Tyria’ya geri döneceğiz. Yalnız, bu sefer bu “yerin oynaması” deyimi kelimenin tam anlamıyla gerçekleşecek ve derinliklerde yuvalanmış kötülükler gün yüzü görerek adı efsanelerle anılan Tyria’ya sıkıntılı bir dönem daha yaşatacak. Yapımcı ArenaNet’in Eye of the North adını verdiği bu depremsi hareket yaz tatilinde bizlerle birlikte olacak ve dahası, söylenene bakılırsa her şey bittiğinde hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!

Bu kötü/iyi kehanetin neticesinde bizi nelerin beklediği elbette ki meçhul. Kaldı ki Ascalon’un kuzey ucunda Charr donanması güç kazanmaya devam ediyor ve Prens Rurik’in yokluğunda Kral Adelbern, Büyük Kuzey Duvarı’nın göstermelik korumasına rağmen halkına daha ne kadar kol kanat gerebilecek? Ascalon’un hemen batısında yer alan Shiverpeak dağlarındaki Dwarf’lar arası iç savaş daha ne kadar sürecek? Peki ya Cataclysm’den sonra Orr’un parçalanmasıyla Kryta’ya yerleşip yemyeşil ovalara vahşet getiren Undead Army’nin Vizier Khilborn’un ölümünden sonraki akıbeti ne olacak? Ve en önemlisi; Gwen nerede?!! Bunlarla şimdi ilgilenmiyoruz; bu soruların hepsi Guild Wars Eye of the North ile cevaplanacak. Biz şimdi şu “hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı” zaman dilimine geçelim ve Guild Wars 2 ile MMO oyunlarında yeni bir çığır açmaya niyetlenen ArenaNet’in bizlere neler sunacağına bir bakalım.

Yıllar sonra Tyria

Guild Wars 2, adından da anlaşılabileceği üzere Guild Wars serisinin devamı niteliğinde geliyor (hadi canım!) ve bir ek paket veya halefiyle aynı ismi paylaşan apayrı bir oyun olmanın ötesinde benzersiz bir takım yeniliklerle beraber mevcut düzeni büyük ölçüde değiştirecek bir yapım olarak planlanıyor. Öncelikle bahsedilmesi gereken unsur oyunun geçtiği zaman dilimiyle alakalı. Guild Wars 2, Eye of the North ile birlikte nihayete erdirilecek olan ilk Guild Wars dizisinin bitiminden yüzlerce yıl sonraki tarihlerde geçecek ve basın bülteniyle birlikte yayımlanan resim ve bir takım artwork’lere göre yine Tyria kıtasında start alacak (fakat içerik, Guild Wars’da olduğu gibi birbirinden bağımsız oyunlarla genişlemeyecek; onun yerine, üzerinde daha nasıl olabileceğinde uzlaşılamamış genişleme paketleri veya mini-expansion pack’ler oluşturulacak). Başlıca bir büyük yenilik de karakterlerimizin ulaşabileceği maksimum seviye miktarında. Herhangi bir kesinlik belirtilmemekle beraber en az 100 ve onun ötesinde 100+, hatta sonsuz seviye miktarı ArenaNet tarafından düşünülüyor. Bunun beraberinde getirdiği zırh ve silah farklılıkları ile onların efektifliği de haliyle değişecek ve görünen o ki bambaşka kavramlarla tanışabileceğiz.

Tags: Guild Wars 2, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts