Güçlü Piliyle Devrim Yapacak: Mercedes, Yeni Elektrikli Arabayı Vision EQXX'in Tanıtım Tarihini Açıkladı

Güçlü Piliyle Devrim Yapacak: Mercedes, Yeni Elektrikli Arabayı Vision EQXX’in Tanıtım Tarihini Açıkladı

Kasım 30, 2021 0

Elektrikli arabalar son zamanlarda otomotiv sektörünün trendleri arasında yer alıyor. Nitekim bu vaziyet seçimden ziyade daha çok bir lüzumluluk istikametinde de büyüdü. Etraf ve abuhava meseleleri nedeniyle artık benzin, dizel ve LPG’li vasıtalara sıcak bakılmıyor. Hatta bu istikamette bazı ülkeler, elektrikli vasıtalara geçilmesi için otomotiv sektörüne müteveccih haklı olarak muhtelif yaptırımlar uyguluyor ve vakit tanıyor.

Otomotiv sektörünün nabzını yakalayan ve hatta neredeyse lideri konumunda bulunan Alman otomotiv sektöründen Mercedes de, 2030 senesine kadar elektrikli araba mutasyonunu bitirmeyi amaçladığını söylemişti. Daha evvel elektrikli araba modellerini de tanıtmıştı. Mercedes-Benz, son olarak yeni elektrikli vasıta konsepti Vision EQXX’i duyurdu.

Kesin tarih verildi: 3 Ocak 2022

Vision EQXX

Mercedes-Benz’in yeni elektrikli vasıta konsepti Vision EQXX, Temmuz ayında duyurulmuştu. Hatta Vision EQXX’in eriminin 1.000 kmnin üzerinde olacağı konuşulmuştu. Haliyle Mercedes hoşlananlar ve elektrikli vasıta almayı tasarlayanlar heyecanlandı. Mercedes COO’su Markus Schafer, bu konseptin 3 Ocak 2022 tarihinde geleceğini duyurarak başka bir coşku yarattı. Schafer ayrıca taşıta ait bazı ayrıntılar açıkladı.

Vision EQXX

Verilen bilgilere göre Mercedes EQS 0.20’lik çekme katsayısına sahip. Ayrıca Vision EQXX’in batarya enerji yoğunluğu, amiral gemisi konumunda olan Mercedes KONUT’ye oranla yüzde 20 daha fazla artırılacak. Mercedes, tasarımıyla, teçhizatıyla ve daha bir hayli güzergahtan zaferli olan bu konseptlerle 2030 senesine kadar elektrikli araba mutasyonunu zaferle bitirecek ve devam ettirecek gibi görünüyor.

Tags: Vision EQXX Konsepti İçin Kesin Tarih Duyuruldu Categories: Otomobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ