Fallout: New Vegas

Fallout: New Vegas

Aralık 4, 2019 0

Artık biliyorum ki, savaşlar insanları öldürmüyor. Yok olmaya yüz tutmuş dünya, kişi ölmüş olsun ya da olmasın eziyet etmesini biliyor. Toprak altında veya üstünde… Her şeye rağmen bir amaç uğrunda yol almak gerekli, amaç yoksa da bulunmalı. En azından bunun için yaşamalı…

Oyun dünyasına yeni bir soluk getiren Fallout serisi, Bethesda’nın hazırladığı 3 numaralı yapımla tekrar ayağa kalkmış ve büyük ilgi görmüştü. Peşi sıra gelen eklenti paketlerinin ardından açıklanan New Vegas, hâlâ keşfedilebilecek bir şeylerin olduğunun en net kanıtı. PC, PS3 ve X360 için geliştirilen yapım, ilk kez 20 Nisan 2009’da Londra’da duyurulmuştu.

Fallout: New Vegas
New Vegas, Obsidian Entertainment tarafından geliştiriliyor. Bu stüdyo, daha önce Old Republic II ve Neverwinter Nights 2 gibi oyunlarda çalışmış, şu sıralar da ekstra olarak Alpha Protocol ile meşgul. Bethesda firmasının, Obsidian’a güveni tam. Yapımın oynanış mekaniği Fallout 3 ile aynı olacak, bazı konularda da bağlantılarla karşılaşacağız.

Geçmişteki bilinmezlikler
Maceraya başlamadan önce bir karakter belirlememiz gerekecek. Arka planda birden fazla farklı geçmiş olacak ve seçimlerimiz doğrultusunda hikâyeye yön vereceğiz. Gameinformer dergisinde ortaya çıkan detaylardan biri, Çinli bir ajanı işaret ediyor. Kendisi Amerikan savunma sistemlerine sızmak ve yok etmek için harekete geçmiş birisi. Küçük silahlar, bombalar ve tabii ki gizli hareket etmek gibi konularda uzmanlıklara sahip.

Tags: Fallout New Vegas, PC, Role Playing Game Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts