Eski Battlefield ve CoD yapımcıları Battle Royale oyunu duyurdu

Eski Battlefield ve CoD yapımcıları Battle Royale oyunu duyurdu

Aralık 4, 2019 0

DICE ve Activision çatısı altından ayrıldıktan sonra Unbroken Studios‘u kuran eski Call of Duty, Battlefield, Medal of Honor oyunlarının geliştiricileri, yeni oyunlarını duyurdu. Stüdyonun ilk projesi olan Fractured Lands, kıyamet sonrası bir dünyada geçiyor. Yapı olarak diğer Battle Royale oyunlarından bir farkı olmayan Fractured Lands’in yayınlanan videosuna baktığımızda araç kullanma mekaniklerinin diğer Battle Royale oyunlarından daha iyi olduğunu görüyoruz. Tabi ki elimize kontrolcüyü almadan bu tarz yorumlar yapmak güç. Fakat tecrübeli geliştiricilerden amatörce bir oynanış mekaniği beklemek olmaz.

Eski Call of Duty ve Battlefield geliştiricilerinden yeni Battle Royale oyunu

Firmanın CEO’su olan Paul Ohanian, Fractured Lands’te büyük bir potansiyel olduğuna inanıyor. Ayrıca hala gelişmekte olan Battle Royale türüne yeni oyunlar çıktıkça, Fortnite ve PUBG‘nin işinin zorlaştığını söyleyebiliriz. Hali hazırda oyuncu kaybı yaşayan PUBG, bakalım yeni Battle Royale oyunları karşısında sağlam durabilecek mi?

Tüm bunların yanında FPS türüne ait olan Fractured Lands’te Battlefield veya Call of Duty‘e benzer oynanış mekanikleri görme şansımız da var. 8 Haziran tarihinde başlayacak olan beta sürecine katılmak isterseniz, oyunun resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.