Enter The Matrix

Enter The Matrix

Aralık 3, 2019 0

ENTER WHEREVER U WANT

Warnerbross, Matrix ile insanları uzun bir süre etkisine almıştı, fakat bu adamlar doymamış gibi çünkü 2 film sözü daha verdiler. Bu filmlerden ilki olan Matrix:Reloaded’ın çıkış tarihine çok az kaldı (15 Mayıs). Diğer filmin çıkışına daha var. Fakat adamlar bunca işleri arasına oyun dünyasında adeta “oyun işte böyle yapılır” der gibi girmeyi planlıyorlar. Bu kararlarında ne kadar ciddi olduğunuda oyuna yaptığı yüklü yatırımlar ile gayet açıkça ifade ediyorlar.

MAKE WHATEVER U WANT

Oyunun senaryosunun, filmin senaryosundan çok farklı olacağı söyleniyor. Hatta oyunun filmde anlaşılmayan yerleri tamamlayacağı söyleniyor. Firma oyunun senaryosunu açıkladığı gibi çıkarırsa Enter The Matrix oyunseverler üzerinde büyük etkiler bırakacağa benziyor. Oyunun oynanışı diğer oyunlara göre çok büyük farklılıklar göstermeyecek, fakat size Matrix’in içinde hareket ettiğinizi hissetirecek.

Enter The Matrix’i oynarken filmdeki gibi duvarlar yürüyüp, adamların kafalarına Matrix’e özgü muhteşem tekmeler atabileceksiniz. Bunları yaptıkça focus level’ınız düşecek fakat bunları doğru yerlerde kullanırsanız çok işe yarayabilir. Oyunda action ile sınırlı değil, bazı sistemlere girip çeşitli kişiler ile konuşup bazı bulmacaları çözeceksiniz. Bu bulmacalarda çeşitli özellikler olarak geri dönecek. Eğer yapımcılar dengeyi iyi kurabilirlerse gerçekten işimize yarayabilir. Enter The Matrix’de yapay zekanında yeterli olacağı söyleniyor.

Oyunun bir diğer önemli tarafı ise grafikleri. Oyun içi efektlerin film efektlerden bile iyi olduğu söyleniyor. Ayrıca oyunu diğer oyunlardan ayıran bir diğer özellik ise sisteminizi tanıyarak sizin makinenızdan alınabilecek en iyi performansı göstereceği söyleniyor. Bu da oyunun düşük sistemlerde bile iyi çalışabileceği anlamına geliyor. Oyunun seslerinin EAX 2’yi destekleyeceğini resmi olmayan bir sitede gördüm ama bunun için şu an kesin bir şey söyleyemeyeceğim. Büyük ihtimalle yeni nesil bir oyun olduğu için destekleyecektir.

BUT ONLY IN MATRIX

İşte geldik oyunun en kötü tarafına. Oyunda Neo, Morpheus veya Trinity gibi karakterleri oynayamayacağız onun yerine yeni eklenen 2 karakteri oynayabileceğiz bunları kısaca tanıtmak gerekirse;

Niobe: Matrix’in en hızlı gemisi olan Logos’un kaptanı. Ghost: Arap silah uzmanı.

Bunlardan Niobe büyük ihtimal ile film’de bulunacak fakat Ghost kesin değil aslında bulunsa çok iyi olabilirdi. Matrix’in içinde bir Arap görmek çok ilginç olabilirdi. Oyunun karektererlerinin değişik olmasına rağmen yapımcılar Matrix ruhundan hiçbir şey kaybetmediğini söylüyor. Oyunda yapacağınız her hareketi Matrix usülü yapacaksınız. 

Enter The Matrix yapım aşamasında olmasına rağmen 6CD. Bitene kadar kaç CD olur bilemiyorum. Warnerbross’un da içinde bulunduğu bir diğer proje ise “Matrix Online”. Warnerbross bu projeyi Monolith’e vermiş durumda. Bence en uygun firmaya vermişler. Oyun hakkında çıkan bir diğer söylenti ise oyunun film ile aynı zamanda çıkacak (15 Mayıs) olması. Umarım her şey muhteşem olur ve güzel bir oyun oynayabiliriz.

Tags: Aksiyon, enter the matrix, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts