Dünyanın En Büyük Bankası, "Ethereum mu, Bitcoin mi?" Sualinin Yanıtını Verdi

Dünyanın En Büyük Bankası, “Ethereum mu, Bitcoin mi?” Sualinin Yanıtını Verdi

Aralık 1, 2021 0

Piyasa değeri açısından dünyanın en büyük bankası olan JPMorgan Chase, son zamanlara kadar kripto para sektörüyle alakalı pozitif olmayan yorumlar paylaşabiliyordu. Özellikle bankanın CEO’su Jamie Dimon, kripto paraların değersiz olduğunu düşündüğünü dile getirerek tepki toplamıştı. Fakat banka, kripto para sektörü hakkındaki fikirlerini ve değerlendirmelerini yayımlamaya devam ediyor.

JPMorgan, son yayınladığı raporundaysa kripto para yatırımcıları arasında da bir kavga mevzusu olan ‘Bitcoin mi, Ethereum mu?’ sualine yanıt olabilecek bir fikir sundu. Rapora göre Ethereum, yatırımcılar için Bitcoin’den daha iyi bir seçim olabilecek vaziyette. Ethereum, 2021 senesinde %500’den fazla değer kazanmışken Bitcoin’deki çoğalış %96 etraflarında.

Ethereum’un teknolojilerine güveniliyor:

jpmorgan

Bunun yanı gizeme JPMorgan, neden Ethereum’un daha bir alternatif olduğu mevzusunda değişik açıdan bir fikir de sundu. Banka, Ethereum’un esasında uyuyan teknolojinin sunduğu verimlere dikkat çekti. Ethereum, günümüzde merkezi olmayan finans DeFi sanayisinde ve aynı zamanda NFT’lerde halihazırda liderlik görevini üstleniyor. JPMorgan, Ethereum’un Bitcoin’e göre daha yüksek gerçek getirilere daha dayanıklı olduğunu da ifade etti.

Ethereum, yatırımcıların odağında:

Öte yandan Birleşik Kraliyet’ta Investing tarafından yapılan bir anket, yatırımcıların %52’sinin Etherum’a yatırım yapmayı tasarladığını gösteriyordu. Investing’deri Jesse Cohen, bir hayli bireyin ETH’nin maliyetinin 2022’de iki katına çıkmasını beklediğini ifade etti. Bir yandan da Bitcoin’in yavaşlıyor gibi gözükmediğini, ana akımda kabul görme süratinin önümüzdeki sene daha fazla ivme kazanmasının olası olduğunu ifade etti.

Bu içerik, bir yatırım önerisi değildir.

Tags: ‘Ethereum mu, Bitcoin mi?’ Sorusuna Cevap Verdi, JPMorgan Categories: Kripto Para
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ