Dünyadaki internet süratleri ve maliyetleri

Dünyadaki internet süratleri ve maliyetleri

Aralık 6, 2019 0

Galeri / Teknoloji

Dünyadaki internet süratleri ve maliyetleri

Modemi kapatıp, yine açsak mı? Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Yavaş internet sürati belki de günümüzde kimsenin dayanamadığı gidişatların başına sürükler. Her ne kadar bir hayli ülkede fiber kablolarla irtibat karşımıza çıksa da, elde ettiğimiz internet sürati beceriksiz olabiliyor. İnternet süratinin yeterli ve süratli olduğu vaziyette de neredeyse hepimiz yüksek internet maliyetlendirmelerinden davacı oluyoruz.

Sahip olduğumuz internet sürati ve de ödediğimiz meblağ, çoğu zaman hepimizin canını da haliyle sıkıyordur. Hatta çoğumuz, ebadı yüksek bir oyunu indirmek için bilgisayarını veya konsolunu geceden sarih vazgeçip sabaha inmiş olmasını umuyordur. Biz de bu surattan, sahip olduğumuz internet süratini ve de ödediğimiz meblağı öteki ülkelerle karşılaştırarak sizlere sunduk. İnternet sürat testi yapmak için tıklayın. 1 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Japonya
Vasati olarak 61 mbps indirme süratine sahip olan Japonya, mbps başına ödediği 0,27 cent ile listenin başına sürüklüyor.

2 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Hong Kong

Japonya’dan sonra dünyanın en süratli internetine sahip olan Hong Kong, 1mbps başına 0,8 centlik bir maliyet ile çıkarken, Asya bölgesinin en eforlu iletişimlerinin birine sahip.

3 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Romanya
Asya dışında bir öteki süratli internete sahip ülke ise Romanya. Doğu Avrupa’nın en eforlu ve en ucuz internet irtibatına sahip olan Romanya, 55 mbps vasati süratiyle dikkat sürüklerken alıcılarına da 0,7 centlik bir fiyatı sunuyor.

4 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Amerika Birleşik Devletleri

En düşük irtibat sürati takribî olarak 12,6 mbps sahip olan Amerika Birleşik Devletleri, kullanıcılarına 57,3’lük bir vasati tavan süratini de sunuyor. 3 ile 4 dolar arası bir fiyatlandırmaya sahip olan Amerika Birleşik Devletleri’nin Asya bölgesinden daha yavaş bir internete sahip olması ise enteresan bir nokta.

5 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Rusya

Counter-Strike ve DOTA 2 oyuncularının baş düşmanları olan Ruslar, vasati olarak 30,2 mbps bir süratle karşımıza çıkarken, kullanıcılarından da vasati olarak 1 dolar ortamı bir fiyat alıyor.

6 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Almanya

Genel olarak simülasyon oyunları ile karşımıza çıkan Almanlar, bilgisayarlarını ve de konsollarını indirmek için geceden sarih vazgeçmeyen ülkelerden. Vasati 25 mbps sürate sahip olan Almanya, 3 dolarlık bir maliyet ile karşımıza çıkıyor.

7 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Türkiye

Gelelim canım ülkemize. Takribî olarak 6,2 mbps ile karşımıza çıkan Türkiye, koli olarak sunduğu fiyatlarda +20 dolarlık bir fiyatlandırma ile cüzdanımızı bir hayli yakıyor. İnternet sürati ve fiyatlandırma listesinde bir hayli ülkenin altında kalan Türkiye’den daha makûs vaziyette ülkeler de yok değil elbet. Ancak bu ülkelerin Meksika, Uruguay, Arjantin, Brezilya gibi ülkeler olduğunu belirtmekte fayda var.

Genel internet sürati ortalaması ile listenin ne iyi ne de makûs kısmında bulunan Türkiye’nin, ileriki aylarda çok daha eforlu internet iletişimlerine sahip olmasını diliyoruz.

8 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Güney Kore

Vasati 26,7 mbps sürate sahip olan Güney Kore, tavan sürati olarak 86,6 mbps’i de alıcılarına sunuyor. Dünyanın en süratli internet süratlerinden birine sahip olan Güney Kore’de,  kullanıcıların 45%’i 15mbps’yi rahatça geçebiliyor.

9 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları İsveç

19.1 mbps süratle karşımıza çıkan İsveç, Kuzey Avrupa’nın en süratli internetine sahipken, kullanıcılarına da 0,5 cent’lik bir fiyat sunuyor.

10 Dünyadaki internet hızları ve fiyatları Venezuela

Beterin beteri var diyerekten listeye ilave ettiğimiz Venezuela, vasati 1,5 mbps sahip olmasıyla dikkat sürüklerken, tavan sürati olarak da 11,8 mbps’e erişebiliyor. Vaziyetimiz ‘vasati’ açısından her ne kadar Venezuela kadar makûs olmasa da, kimi zaman irtibat süratlerimiz de Venezuela’nınkinden farksız olabiliyor.

#İnternet #pc Yorumlar 36 MK Okuru MK Okuru 06.12.2019 05:40 Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 26.09.2019 09:45 Adam mikiyorlar burda adam! bok gibi internete dolar kuruna karşın dünya ülkelerinden fazla para ödüyoruz. Valla bıkkınlık verdi artık ya Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 07.06.2019 10:26 Romanya GSYİH 211 Milyar Dolar
Venezuella GSYİH 482 Milyar Dolar
Türkiye GSYİH 851 Milyar dolar
Venezela dan iyiyiz ama Romanyaya o çok övümdüğümüz ekomimizle 4 kat fark da atmışız internette de 10 kat fark yemişiz METAMORFOZ KOŞUL Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 22.07.2018 22:38 0.30kb/s evet ttnet çok süratli Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 10.09.2017 14:19 internete en fazla parayı verip en düşük hizmeti alan tek ülke Türkiyedir. tersini kimse iddaa edemez. 50 gb kota koyaraım 16mps verilen internet fiyatı 70 tl 25 dolar gibi bir sayıya gelmesine karşın alınan sürat 8 9 u geçmez kota bitincede 1 mps 56k modem gibi takılır durursunuz Cevapla Kalan Kişilik : 300 Gönder MK Okuru MK Okuru 31.03.2016 22:15 ya şaka mı yapıyorsunuz? ttnetin 8 mbps dediği koli maksimum 1.5 mbps’yi görüyor, başka bir deyişle venezuela’dan iyi değiliz aynı vaziyetteyiz. Cevapla MK Okuru MK Okuru 01.05.2017 21:14 biz aldık ttnet ama 8mbps bana cok az geliyor bi 20 30 isterdim de dunyanın parası ZoDi ZoDi 04.04.2016 14:58 cık..lütfen.. 8 mbps değil… ‘ye kadar.
8 mbps’ye kadar. Kalan Kişilik : 300 Gönder Tüm Yorumları Gör

Tags: galeri_23, İnternet, PC Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts