Duke Nukem Forever

Duke Nukem Forever

Aralık 3, 2019 0

DUKE

6 yıl kadar önceydi. Bir dergide Duke Nukem Forever’ın yakında çıkacağı konusunda bir yazı okumuştum ve bu yazıda o zamanlar hiç bir oyunda görülmemiş özelliklerin olacağı söyleniyordu. Gerçekten çok etkilenmiştim, Dergide oyunun çıkış tarihide yazıyordu fakat oyunun çıkış tarihi gelip geçeli o kadar çok olmuştu ki oyun için upgrade yaptığım bilgisayarım bile eskimeye başlamıştı. Oyunun web sitesinde ilk başta belli olan çıkış tarihi daha sonra ne zaman biterse diye değiştirildi. Tabii bu içinde benimde olduğu bir çok oyuncuyu sinir etti.

NUKEM

Duke Nukem’ın bu kadar beklenmesinin sebebi oyunun ilk versiyonun nerede ise tüm oyun severler tarafından biliyor olması. Oyun dünyası için adeta bir altyapıydı. Bu da eğer bu yüzyıl içinde çıkarsa, oyun kötü bile olsa, büyük bir fan kitlesinin oyunu alacağı anlamına geliyor. 3D Realms’ın bugüne kadar genişleme paketleri ile birlikte 12 Duke oyunu çıkarması da bunun bir diğer kanıtı.

Duke Nukem Forever’ın, Unreal motoru kullanacağı söyleniyor. Fakat benim tahminime göre bu motor, oyunun çıkış tarihine kadar bayağı bir eskiyecek gibi. Zira Unreal 2 şu an piyasada. Bu da oyunun satışlarını epey baltalayacak gibi. Zaten yapımcı firma oyunun motorunu ilk açıklandığı günden bugüne dört defa değiştirdi. Oyunun çıkış tarihi etkileyen bir diğer sebep ise bu oldu. Fakat 3D Realms’ın yaptığı diğer oyunlara bakılınca, bu firmanın bu konuda ne kadar başarılı olduğu tartışılmaz.

FOREVER

Oyunun, kaç tane daha E3 göreceğini şu an bilmiyorum, fakat ilk açıklandığından beri E3 standının ilk seferki gibi çok dolu olduğu biliniyor. Zaten oyunun videolarına bakılınca pek çok oyundan daha iyi olduğu rahatlıkla gözüküyor. Duke Nukem Forever her zamanki gibi pek çok çeşit silahıda birlikte getiriyor. Oyundaki düşmanların da eskisi gibi aptal değil tam tersine diğer oyunlardakinden daha zeki olacağı söyleniyor. Ayrıca oyunda size ilk başlarda yardım edenlerin daha sonra birinci düşmanınız olabileceği de eklenen bilgiler arasında. Şu günlerde klasik olan farklı finaller bu oyunda da göze çarpıyor. Oyununuzu tek bir şekilde değilde daha farklı şekillerde bitirebileceksiniz. Fakat oyunun multiplayer kısmı hakkında ne kendi sitesinde ne de herhangi bir sitede bir haber yok. Oyunun offical sitesinden oyunun videolarını ve müziklerini indirebilirsiniz.

COME BACK SOON

Sonuç olarak Duke Nukem Forever, 3D Realms için ya muhteşem bir kar olacak yada büyük bir zarar. Her ne olursa olsun, oyunu çıkmasını bekleyen büyük bir kitle ve beklemekten sıkılanda büyük bir kitle var. Daha fazla bilgi sahibi olmak isterseniz Planetduke.com’a göz atabilirsiniz, ayrıca Yahoo’da da bir message board açılmış, oraya da girip diğer Duke Nukem fanlarıyla konuşabilirsiniz.

Tags: Aksiyon, duke nukem forever, PC Categories: Donanım
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts